Dünyamızın bazı bölgelerinde yaratıcı insanlar adrenalini tüm hücrelerinizde hissedeceğiniz aktiviteler ortaya koymuşlar. Cesareti olanlar okusun!

Adrenalini Hissedeceğiniz En iyi 7 Yer

1. Edge Walk in CN Tower, Toronto, Kanada

356 Metre ile dünyanın en yüksek bina yürüyüşü. 30 dakikalık bu yürüyüşün biletleri 75 Kanada Doları.

2.Stratosphere Ride, Las Vegas

Stratosphere Ride, Las Vegas

Stratosphere Casino, Hotel & Tower’da yer alan bu heyecanı yaşamanın bedeli 33$. 2005 de açılmış ve 274 metrelik yüksekliği ile dünyanın ikinci en yüksek thrill ride.

3. Sky Jump at Stratosphere, Las Vegas

Sky Jump at Stratosphere, Las Vegas

Nevada çöllerinde kurulmuş eğlence kenti Las Vegas’ta yer alan Stratosphere Kulesinin 108. katından aşağıya atlamaya var mısınız? 233 metre.

4. El Caminito Del Rey Trekking, Málaga, İspanya

El Caminito Del Rey Trekking, Spain

Dünyanın en korkutucu patikası olarak geçiyor. Kral yolu anlamına gelen bu yol, 1901 yılında bu Chorro Şelalesi ve Gaitanejo de hidroelektrik santralleri işçilerin malzeme nakliyesi sağlamak için yapılmış. 1905 yılında bitirilen yolda, 1921 yılında Kral XIII.Alfonso yürüdüğünden bu isimle anılmaya başladı.

5. Base Jumping in Preikestolen, Norveç

Base Jumping in Preikestolen, Norway

Norveç’teki Preikestolen uçurumu 604 metre yüksekliğinde ve Kjerag Platosunun karşında yer alıyor. 25 metre kare genişliğinde düz olan bu kayalığa giden 3.8kmlik yol oldukça dik. Preikestolen kelimesi “Kürsü Kayası” anlamına geliyor ve yüksekliği 604 metre.

6. Willis Tower Skydeck, Chicago

Willis Tower (Sears Tower) Skydeck - Chicago, Illinois

Illinois Eyaletinde yer alan Şikago’da bulunan bu deck, Sears Gökdeleninin 103. katında bulunuyor. Neredeyse tamamen camdan yapılmış bu platformun giriş ücreti ise 22$. Chicago Tribune okuyucuları tarafından Şikago’nun 7 harikasından biri olarak seçilmiş.

7. Crocosaurus Cage of Death, Darwin, Avustralya

www.yoldaolmak.com

Crocosaurus Cove, geçen yıl bulunduğum Avustralya‘nın tropikal iklime sahip Darwin şehrinin merkezinde bulunuyor. Çam kafes içerisinde 700 kiloluk dev timsahlarla yüz yüze gelmek isteyenler için.Bucket List’inde timsahlarla yüzmek olanlar bunu kaçırmamalı. Timsahların bazısın 80 yaşlarında olduğu bu deneyimi yaşamanın bedeli 120 AU$. Denemeye ne dersiniz?

1 YORUM

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın