Antalya‘nın köklü tarihi ve zengin kültürel özellikleri ile dikkat çeken en etkileyici ilçelerinden biri olan Alanya‘da görülmesi gereken sayısız tarihi ve doğal güzellik bulunuyor. Kuruluş tarihi hakkında kesin bir bilgiye rastlanmayan ancak bilinen en eski adı ‘Korakesium’ olarak geçen Alanya, küçük bir yarımada üzerinde yer alıyor. Toros dağları ve Akdeniz kıyıları çevresindeki bir yerleşim yeri olan Alanya, tarihi dokusu, göz alıcı plajları, mağaraları, ünlü Alanya evleri, eski ibadethaneleri ve müzeleri ile kendine hayran bırakan bir coğrafya.

Alanya’da Gezilecek Yerler

15Kargı Han

Bir avlu etrafında toplanan odaları ve havalandırma sağlayan bacaları bulunan yaklaşık 50 metre uzunluğundaki taş bir yapı olan Kargı Han, İç Anadolu ve Akdeniz’i birbirine bağlayan yol güzergahı üzerinde kullanılan bir kervansaray olarak biliniyor. Han günümüzde ise bakımsızlık nedeniyle harabe haline dönüşmüş.

ÖncekiHatila Vadisi Milli Parkı
SonrakiGöreme Ulusal Parkı ve Kapadokya
1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi sonrasında Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Fransız Dışişleri Bakanlığı’nın Eyfel Başarı Bursu ile IAE de Nice’de Pazar Araştırması Yüksek Lisansı yaptı. Gezi ve otomobil bloğu Çokgezenadam’ı kurdu. The Gate, Urbanista ve Digitalage dergisinde yazıları yayınlanıyor. Hazar Strateji Enstitüsü’nde Medya İlişkileri ve Dijital Medya Koordinatörü olarak görev yapıyor. Fransızca ve İngilizce biliyor.

3 YORUMLAR

  1. Alanya’yı gezmeyi planlıyorum. Bu gibi sitelerin artması gerek. Gitmeden önce ön bir plan yapmak için gerekli sitelerden. Gerçekten çok teşekkür ederim inşallah devamı gelir kolay gelsin…

  2. Bu tip kişisel bilgi veren sitelerin değerini bilmek gerekiyor. Emek verilip bizler için değerli bilgiler paylaşılıyor. Gerçekten ellerinize sağlık değerli çabalarınız ve emekleriniz için…

  3. Alanya’da Rus turistlerin yerini yerli kalabalık aldı, kalite düştü. Eski günleri özletiyor her geçen yıl.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın