Sevgili Gezgintech takipçileri bu gün sizlere yeni bir alışveriş platformunu tanıtacağız. Tanıtacağımız alışveriş platformu internet üzerinde satış yapan tüm internet sitelerini birleştirmeyi ve tek çatı altında onlarca mağaza ile onbinlerce ürünü sergilemeyi hedefleyen moda sor projesi.

Siteyi incelediğinizde sizde göreceksiniz ki alışveriş sitelerinin her geçen gün çoğaldığı günümüzde internet üzerinden alışveriş yapan insanlara önemli bir kolaylık sağlıyor.

Konsept olarak Dünya üzerinde başka örnekleri olsa da Türkiye’deki alışveriş sitelerini bir arada toplayan ilk platform. Sitenin amacı bot arayan yada herhangi bir tekstil ürünü arayan insanın 10 adet internet sitesinde zaman harcaması yerine tek sitede tüm ürünleri görmesini sağlamak.

Moda-SorAslına bakarsanız moda sor projesi alışveriş tutkunları tarafından oldukça sevilmiş bir siteye benziyor. Site 2 yıl gibi bir sürede günlük 100.000 kişi tarafından ziyaret edilmeye başlanmış. Siteyi farklı kılan tek şey farklı siteleri tek çatı altında toplamak değil. Aynı zamanda indirim kategorisi ile indirimli ürünlerin tümünü tek sayfada görüntüleyebiliyorsunuz. Yani sırt çantasına mı ihtiyacınız var, ama indirimde olan sırt çantasını mı arıyorsunuz.

Moda sor üzerinde indirim sekmesinden sırt çantasını seçerek o gün internet üzerinde satışta olan tüm indirimli sırt çantalarını görüntüleyebiliyorsunuz. Bu da internet te ucuz ürün takip eden insanlar için oldukça önemli bir hizmet. Zira kampanyalı ürünlerin tümünü teker teker internet sitelerinde aramak yerine tek sayfada görmeyi kim istemez ki. Modasor’u daha iyi anlatan bir tanıtım videosu var bunu izleyerek siteyi çok daha kolay bir şekilde tanıyabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=X—3cFBSlw

ModaSorAklınıza şu gelebilir, bu sitenin sahipleri nasıl para kazanıyor? Sitenin sahipleri kendi siteleri üzerinden giden ziyaretçilerin karşılığında e-ticaret sitelerinden gönderdikleri kişi başına ücret alıyorlar. Eğer gönderdikleri kullanıcı alışveriş yaparsa moda sor satılan ürünün karından da pay alıyor. Bir nevi gelir ortaklığı modeli ile işliyor sistemde.

Moda sor’un CEO’su Deniz Ulus ve Dijital Pazarlama müdürü Fırat Ekinci ile yaptığımız sohbette moda sor projesinin Türk alışveriş tutkunları tarafından ilgi ile karşılandığını ve kısa sürede çok sevildiğini öğrendim.

Şirket yetkilileri kısa süre içerisinde farklı kategoriler için de aynı konseptte alışveriş platformları oluşturacağını söylüyor. Yani kısa süre içerisinde dekosor, bebesor gibi isimler ile ev dekorasyonu ve bebek ürünleri için de bu platformlar yayına alınacak.

Yeni siteler açılınca onları da sizlere tanıtacağımızdan şüpheniz olmasın. Herkese keyifli alışverişler diliyoruz.

3 YORUMLAR

  1. Gerçekten çok güzel bir site yapmışlar. Elbise satan onlarca site var, gelen yeni ürünleri her gün tek tek kontrol etmek büyük bir zahmetti. Güzel bir site. Bence tutar.

Bir Yorum Yaz