Avrupa‘nın ortasında yer alan Almanya, Orta Çağ’dan kalan görkemli şatoları, birbirinden renkli kasabaları, etkileyici tarihi yerleri, korunmuş doğal güzellikleri ve renkli gece hayatıyla ziyaretçilerine çok sayıda alternatif sunan bir seyahat rotası.

Avrupa’nın en güçlü ekonomisine sahip, sanayi ülkesi Almanya, kıtada en çok turist ağırlayan yerlerden biri. Almanya’da gezilecek en güzel yerler, ülkeyi ziyaret etmek için en önemli nedenler arasında.

Almanya’da Gezilmesi Gereken 10 Yer

9Rügen Adası

Almanya’nın en büyük adası olan Rügen, Baltık Denizi üzerinde yer alıyor. Bir köprü ile anakaraya bağlanan ada, birbirinden güzel plajları, şık ve etkileyici villaları ve sessiz ve sakin yapısıyla turistlerin rotasına giriyor. Tebeşir kayalıklarıyla Jasmund Milli Parkı, deniz feneri, balıkçı köyü ve Slav kalesi kalıntıları adada görülebilecekler arasında.

2 YORUMLAR

  1. Rothenburg ob der Tauber yok, şaşırdım. Konsoloslukta bile tanıtım fotolarında yeri var. 2. Dünya Savaşında tek zarar görmeyen, dünyanın her yerinden turistlerin akın ettiği küçük bir kasaba.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.