Avrupa, zengin tarihi, barındırdığı kültürü, nefes kesen doğası ve eğlenceli atraksiyonlarıyla muhteşem bir kıta. Avrupalı sanatçıların eserleri ile süslenmiş başkentleri, kökleri ortaçağa dayanan mimariye sahip yapılara ev sahipliği yapan şık sokakları ile baştan çıkarıcı bir kıta. Avrupa, sayısız şarap bağları, zengin tarihi ve kültür mirası ile de benzersiz bir yer.

Dünyada’ki en küçük ikinci kıta ancak en fazla ziyaretçiyi kendisine çekmeyi başarıyor. Yapılacak ve görülecek çok şey olduğundan Avrupa ziyareti her zaman çok eğlenceli olur. Özellikle de bu aralar, listedeki şehirlerin bir çoğuna kampanyalı biletler varken, kıştan önce son bir tatil fırsatı yaratmak iyi olabilir.

http://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/yurtici-yurtdisi-ucus-noktalari

Görmeniz gereken en güzel Avrupa şehirleri:

1. Venedik

En Güzel Avrupa Şehirleri

Yüzen şehir adıyla da bilinen olağanüstü bir yer. Büyük kanalı gondol ile gezebilir yada Doge Sarayında bir tura katılabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz görkemli San Marco Bazilika’sını görebilir yada sadece St. Mark meydanında dolaşabilirsiniz. Bu romantik şehirde yemek tek kelimeyle mükemmel ve bulmak hiç zor olmayacaktır.

42 YORUMLAR

 1. Sarajevo ve Dublin var Roma Lüksemburg Viyana Prag Paris yok ..Bunu yayınlayan kardeşim bence biraz daha objektif olmalisin

 2. Geçtiğimiz hafta Budapeşte’deydim. Gerçekten nefis bir şehir! Ama Avrupa’nın çok güzel ufak şehirleri var. Birçoğu bilinen büyük kentlerden güzel. Almanya’da yaşıyorum bir senedir. Masal gibi şehirler gezdim. Mesela Heidelberg!

 3. Budapeşte rüya gibi bir şehir kesinlikle tavsiye ederim! Roma ve Floransa da güzeldi ama ben İtalya’da en çok Toscana bölgesindeki San Gimignano’yu sevdim, cennet gibiydi…

 4. Floransa ve Prag benim gezdiğim Avrupa şehirleri içerisinde en sevdiğim ve en çok keyif aldığım yerler. Birbirine de benzemelerindendir belki bu akdar sevmem ikisini de.

  • Roma, tam anlamıyla bir müze şehir, açık hava müzesi. Avrupa gezisine çıkacakların ilk gitmesini önerdiğim şehir. Ama öyl1 1-2 günlük hızlandırılmış turlarla değil, 1 haftalık zaman ayırmalı bu harika şehre. Yoksa şehrin ruhunu anlaşılmaz.

 5. Amsterdam favorim, yaşanacak en güzel şehirlerden biri…Etrafınızda bir sürü dilin konuşulduğu ama nerdeyse herkesin sular seller gibi İngilizce bildiği bir yer…Güzel derleme için teşekkürler!

  • Bence de kesinlikle Amsterdam. 🙂 İzmir’de yaşamaktan çok mutluyum. Avrupa’da ilk tercihim Amsterdam olurdu heralde. Şehrin havası çok farklı ve insanları çok mutlu.

  • Bunu tartışabiliriz. İstanbul şu an da dünyanın en çok turist çeken ilk 5 şehrinden birisi. Ama Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olduğu tartışılır. Tarihi Yarımada’yı saymazsak İstanbul gökdelen ve apartmanlardan oluşan bir şehir.

  • 7-8 yıl önce Budapeşte’deydim, ama yeterince keşfetme fırsatım olmamıştı. Ağustos’ta yine oradayım ve bu defa her köşesini gezicem. katılıyorum.

 6. Gerçekten iyi bir derleme olmuş. Özellikle Amsterdam ve Venedik dikkat çekici. Ama favorilerim arasında Saray Bosna’da yer almakta. Zira görünüm ve özellikler olarak Edinburg da hoş geldi gözüme. Sanırım ileride listeme alacağım yerlerden biri olacak. Özellikle kalelerini merak ettim. Avrupa seyahati düzenleyenlerin merkez şehirler olduklarına şüphe yok.

  • Benim favorilerim arasında da Venedik yer alıyor. Şehirlerin dokusu önemli ve Venedik bu açıdan eşsiz bir şehir. Budapeşte de en sevdiğim Avrupa başkentlerinden diğer birisi.

Bir Yorum Yaz