Avrupa’da görülmesi gereken köyler, masalsı güzelliğiyle, ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Kendine ait kültürü, yerel mutfağı, mimarisi, muhteşem doğası ve binlerce yıllık tarihiyle, bu köylerin her biri görmeye değer. Alp Dağları’nın nefis manzarasından, Akdeniz’in mavisine kadar uzanan köyler, buzul gölleri, yemyeşil dağların arasında kalmış rengarenk çiçekleri, birbirinden leziz mutfakları ile eşsiz bir gezi deneyimi vaadediyor.

Avrupa tatili rotanıza aldığınıza pişman olmayacağınız en güzel 12 köyün listesini sizler için hazırladık. KLM Avrupa’nın birçok yerine tarifeli seferler düzenliyor. Turna.com sitesinden bilet alırsanız 150 TL indirim veriyor.

Avrupa’da Görmeniz Gereken 12 Köy

12Folegandros, Yunanistan

Folegandros, coğrafi konumu ve beyaz evleriyle her yıl turist sayısını artırıyor.

Kiklad’ın güney kenarında yer alan bir ada olan Folegandros, ruhani güzelliği dikkat çekiyor. Yunanlıların 19. yüzyılda sahip olduğu adanın eski sakinleri Dorlar olsa da tarihte birçok farklı ülke bu coğrafyada hakimiyet kurmuş. Adada bulunan küçük sevimli köyler, beyaz duvarlı, renkli pencereli evleriyle ziyaretçilerine keyifli gezi rotaları çiziyor. Burası ayrıca Kiklad Adaları’nın en güzel plajlarından birine de sahip.

62 YORUMLAR

  1. Sevgili site takipcileri bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Her birinizin verdiği önerileri keyifle not aldım. Uzun zaman önce yaptığımız programımıza yaklaşık 15 gün sonra köy yollarındayım(yaklaşık 800 km.). Sayenizde şimdi daha çok heyecanlandım.

  2. Dört kez Hırvatistan’a gittim, Pucisca’yı hiç duymadım. Hallstatt’tan yeni döndüm, çok güzel beğendim. Manarolo yerine Vernazza. Karadağ’a Perast ve Virpazar eklenmeli.

  3. Portofino ne kadar belde olarak geçse de 500 kişiden az nüfusu olması sebebi ile benim gözümde Portofino. Diğeri de Almanya’da Konstanz Gölü Kıyısı’nda üzüm bağları. Muhteşem mimarisi ve gölün bir tarafı Avusturya diğer tarafı İsviçre olan, ismini hatırlayamadığım köy 😉

    • İnsanin iliklerine kadar işliyor bozulmamış bir doğa harikası, tanrı buraya biraz torpil yapmış galiba.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın