Gezginlerin uğramadan geçmediği bir kıta olan Avrupa, keşfedilmeyi bekleyen tarihi ve doğal güzelliklerle dolu binlerce kasaba ve şehre ev sahipliği yapan zengin bir coğrafya.

Öyle aylar günler öncesinden çok detaylı planlar yapmadan, sadece rotanızın genel hatlarını belirleyerek çıkacağınız Avrupa turunda, hafızalarınıza renk katacak deneyimler kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. İşte, Avrupa seyahatinizde rotanızda mutlaka yer alması gereken en şirin yerler.

Avrupa’nın En Şirin 10 Seyahat Rotası

10Hallstatt, Avusturya

Yukarı Avusturya bölgesinde bulunan Salzkammergut’a bağlı bir köy olan ve ünlü Hallstat Gölü’nün güney batısında yer alan Hallstatt, dünya tarihinin en eski tuz madenine ev sahipliği yapıyor. UNESCO Dünya Miras Alanı içerisindeki Hallstatt, muhteşem mimariye sahip evleri ile göz alıyor.

ÖncekiDünyanın En İlginç Kaya Oluşumları
SonrakiTürkiye’nin En Büyük 5 Hayvanat Bahçesi
1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi sonrasında Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Fransız Dışişleri Bakanlığı’nın Eyfel Başarı Bursu ile IAE de Nice’de Pazar Araştırması Yüksek Lisansı yaptı. Gezi ve otomobil bloğu Çokgezenadam’ı kurdu. The Gate, Urbanista ve Digitalage dergisinde yazıları yayınlanıyor. Hazar Strateji Enstitüsü’nde Medya İlişkileri ve Dijital Medya Koordinatörü olarak görev yapıyor. Fransızca ve İngilizce biliyor.

2 YORUMLAR

  1. Ben de buralara gitmek görmek istiyorum çok güzel yazılar ve yorumlar, gezi tertipleyin grup olarak gidelim site takipçilerine öneri tşk.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın