Birbirinden farklı kültürel özelliklere sahip ülkelerin bulunduğu Avrupa kıtası, ülkemiz gezginlerin en çok seyahat ettiği rotaların başında geliyor. Sık uçak seferleri ve uygun uçak bileti bulmanın kolaylığı Avrupa ülkelerine olan ilgiyi artırıyor.

Paris, Berlin, Amsterdam, Roma gibi çok tercih edilen Avrupa şehirlerinin dışında, keşfedilmeyi bekleyen birçok Avrupa tatil rotası bulunuyor. İngiliz Telegraph gazetesi Avrupa’nın bilinmeyen tatil rotalarını sıraladı.

Avrupa’nın Az Bilinen 10 Tatil Rotası

9Vitoria-Gasteiz, İspanya

İspanya’da Bask Özerk Bölgesi’nin başkenti olan Vitoria-Gasteiz, Avrupa’nın en yeşil başkentleri arasında. Çevreci bir yönetime sahip olan şehirde toplu ulaşım, bisiklet yolları, çevre dostu enerji ve geri dönüşüm gibi konulara önem veriliyor.

16 YORUMLAR

 1. Roma seyahat tutkunu olan, hemen hemen herkesin görmek istediği bir yer. Sanırım en büyük işkence olan “görülmesi gereken yerleri görememek endişesi” gibi bir sıkıntıyı da bu yazınızla atlatacağız. Hem zaman kazanmış olacağız hem de o kadar sıra bekledikten sonra kapıdan dönme riskini sıfıra indireceğiz. Bunun için sizlere teşekkür ederim…

 2. Turlar fiyat olarak cazip gibi görünsede içeriğinde her şey ekstra sonuçta ekonomikliğini yitiriyor, anlattığınız yerlerdeki ekonomik yeme-konaklama noktaları hakkındada bilgiler paylaşırsanız harika olur. Ekonomik durumu çok iyi olan vatandaş zaten istediği yere istediği zaman gidebiliyor… Teşekkürler.

 3. İlave olarak,
  Romanya: Braşova, Sinaia, Busteni, Predeal, Segeşvar
  Çek Cumhuriyeti: Kutna Hóra
  Hırvatistan: Plitvice

  • Bu tür yorumlar çok hoşuma gidiyor. Hiç duymadığım yerleri ben de not ediyorum böylece. Çok teşekkürler Erdem.

  • Teşekürler rica ederim. Avrupa’da görülecek çok şehir ve köy var. Henüz çok azını gördüm ben de Romanya’yı. Eğer çok bilmiyorsanız tavsiye ederim. Başlı başına bir dünya hem tarih hem doğa. Ayrıca bildiğiniz gibi ucuz.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.