Avrupa‘nın doğası en korunan ülkelerinden biri olan Avusturya, Alp Dağları boyunca birbirinden güzel manzaraları ile tanınıyor. Yemyeşil ormanlar, yaz kış akan nehirler ve insanı kendine hayran bırakan gölleriyle, özellikle doğa, seyahat sever ve spor tutkunları için Avusturya ideal bir ülke.

Doğal güzelliklerinin yanında kültür ve sanat alanında da öncü konumda olan ülke, Mozart, Johann Strauss ve Von Trapp gibi isimlerin eserlerine sahne oluyor. Opera, bale ve tiyatro temsilleri ve etkileyici mimari yapıları da Avusturya’da öne çıkanlar arasında.

Avusturya’da Gezilmesi Gereken 10 Yer

10Bad Gastein

Kaplıcaları, kayak pistleri, tertemiz havası ve yemyeşil ormanlarıyla yılın her dönemi farklı aktiviteler için ziyaret edilebilecek bir şehir olan Bad Gastein, deniz seviyesinden 1,000 m yükseklikte. Avusturya’nın en güzel kaçış rotalarından olan bu şehre stres giremiyor.

14 YORUMLAR

 1. Merhaba,
  Harika bir websiteniz var; şimdi siz de düzenlenmekte olan web etkinliğine katılabilirsiniz. Blogum Harika kampanyası ile siz de websiteniz veya blogunuzla kazanmaya aday olun, websitenizi tanıtın, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2018 yılı içerisinde yeniden düzenliyoruz. Katılım için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!

  blogumharika.com

 2. Hallstatt muuhteşem bayıldım hiç dönmek istemedim şahane bir doğa Çinliler hallstatt un aynısını Çin’de yapmışlar o derece yani…Avusturya’nın köylerinede bayıldım sadece yeşil olmaları değil düzen intizam temizlik,standartın dışına çıkamama,kesilen cezalardan dolayı bu standartların dışına çıkamayan köylülerinin yaşadıkları alanı cennette çevirmesi görülmeye değerdi.

  Viyana baştanbaşa tarih çok güzel bir şehir ancak canımı sıkan bir durumuda açıklamadan geçemeyeceğim Aden’de bir binanın cephesine boydan boya Osmanlı askerlerinin orada insanları öldürüp yakıp yıktıklarını iddia ettikkeri seramik kocaman bir tablo var düşmanlığı diri tutmak istemeleri daha çok ordaki gurbetçilerimiz için üzülmeme sebep oldu.Avusturya güzel ülke vesselam ama bunun korunmasında cezalarının yüksek olmasının büyük ölçüde payı var.

 3. Leoben ve Gösser bölgesi de sakinlik ve doğa arayanlar için güzel☺️ b
  Bir de Graz hoşuma gitmişti kentsel bölge olarak.

  • Graz’ı görme fırsatım olmadı ama bir sonraki Avusturya ziyaretimde mutlaka göreceğim yerler arasında listede.

 4. Kemal Bey, bence 11. olarak Grinzing’i koyalım. Şahane evler, evlerin önü üzüm bağı, arkası da tamamen ormandan oluşan bir şarapçılık kasabası.

  • Grinzing en gördüm ne de duydum ama eminim şahanedir. Avusturya coğrafyası hem doğa, hem şehirler, hem tarih hem sanat açısından en güzel yerlerden birisi.

 5. Viyana’yı çok sevmiştim 2 kez gittim, son seyahatimde Salzburg ve göller bölgesi ve tabiki Hallstat favorim, her zaman söylüyorum soylu asil şehirleriyle doğasıyla Avusturya çok güzel bir ülke.

 6. Hallstatt izledğim programlardan gördüğüm kadarıyla gerçekten görmek istediğim ve bayılacağım yerler arasında ama benim seyehat edip gezdiğim yerler içinde Brugge, Marken, Verona, Toledo.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.