Yüksek kiralar ve sonu gelmeyen harcamalardan uzakta, ayda ortalama 500 dolar harcayarak yaşamınızı sürdürebileceğiniz ülkeler olduğunu biliyor musunuz? Hem ucuz yaşama koşulları hem de muhteşem doğası ile huzuru yeniden bulacağınız bu ülkeler, belki de yıllardır hayalini kurduğunuz yaşama kavuşma şansı sunuyor olabilir.

Belki uzun yıllar bambaşka bir ülkede yaşama fikri cazip gelmeyebilir ama en azından birkaç yıl boyunca bu ülkelerde kalmak, farklı deneyimler edinmeyi sevenler için kaçırılmayacak bir fırsat!

Ayda 500 Dolar Harcayarak Yaşayabileceğiniz 6 Ülke

6. Filipinler

PhilippinesFilipinler‘de, ayda 500 dolar harcayarak yaşanabilecek en uygun bölgeler, birbirinden güzel kumsallarıyla hayran olacağınız Cebu ya da Damaguete City gibi yerler olabilir. Konaklama imkanları olarak bakarsak, Cebu’da 150 dolara bir daire kiralayabiliyorken, Damaguete City gibi kalabalık bölgelerde ise aylık 40 dolara bir oda kiralamanız mümkün görünüyor. Yemek maliyetleri konusunda da gözünüz korkmasın. Mutfak masrafınız için ayda 200 dolar yeterli olacaktır. Çeşitli emeklilik vizesi imkanları da sunulan ülkede, hesabınızda 50 bin dolar varsa 35 yaşında bu imkandan faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca 50 yaş ve üzerindeki kişiler de, hesaplarında 10 bin dolar para ve aylık 800 dolar düzenli gelirleri olduğunu kanıtladıklarında, bu emeklilik vizesine sahip olabiliyor.

6 YORUMLAR

  1. Arkadaş madem yazıyı çalıyorsunuz bari cümleleri değişirin, ülkeleri değiştirin. Ülkelere gitmeden gezi yazısı nasıl yapılır, internetten bul kopyala yapıştır… iyice bozdunuz he..

    • Ülkelerin çoğuna gidildi. Dediğini düşünürsek Türkiye’de gazetelerin ve medyanın yaptığı her haber ve yazı için oraya gitmesi; akademisyenin hazırlayacağı tez için iddiasını başkalarına değil de temelden sıfırdan kendisinin yeniden yapması gerekir. bazı şeyler bilgidir ve bilgi de paylaşıldıkça güzeldir. kalkıp oraya gitmek sadece milli gelir kaybıdır.

  2. bu yazı nedense bana 4 yıl önce yazılmış aynı başlıktaki şu yazıyı anımsattı 🙂

    emlakpencerem.com/iste-500-dolarla-bir-ay-yasayabileceginiz-5-ulke/42209

Bir Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here