Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran Skyscanner’ın araştırmalarına göre, Türklerin Balkan ülkelerine ilgisi gün geçtikçe artış gösteriyor. 2013’te Balkan ülkeleri için yapılan uçak bileti aramaları, bir önceki yıla göre %73 artış görülürken, en fazla aranan ülke ise Makedonya oldu.

Sırbistan ve Arnavutluk, Balkan ülkeleri içerisinde Makedonya’yı takip eden ülkeler oldu.

Makedonya’ya Aramalarda Üç Kat Artış

Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler arasında yer alan Makedonya, tarihi ve doğal güzellikleriyle Türk seyahatseverlerin kalbindeki yerini gün geçtikçe daha da sağlamlaştırıyor. 2012’ye kıyasla Türkiye’den Makedonya’ya yapılan uçak bileti aramalarında %245 artış görülüyor.

Sırbistan’a yapılan aramalarda bu yıl, geçtiğimiz yıla oranla %123 artış gözlemlenirken, Arnavutluk’a olan uçak bileti aramaları %115 artmış durumda.

Macedonia-Makedonya

2013’te En Çok Artış Görülen Balkan Ülkeleri

1-  Makedonya    %245

2- Sırbistan        %123

3- Arnavutluk    %115

4- Kosova            %9

Her köşesinde geçmişin izlerini, her yanında doğanın hazinesini barındıran Makedonya birbirinden güzel şehirleri, masmavi denizi ve tarihi dokusuyla tam bir tatil yeri.

Tarihte birçok devlet ve imparatorluğun sınırları içinde kalmış olan Makedonya, kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda Bulgaristan ile komşu.

Ülkenin başkenti Üsküp oldukça ilgi görüyor. Bunun dışında diğer büyük şehirleri Manastır, Kumanova, Pirlepe, Kalkandelen, Ohri, Köprülü, İştip, Gostivar ve Ustrumca da bulunuyor.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın