Batı Anadolu Grubu’nun 50. yıldönümü dolayısıyla hayata geçirdiği, Ege Bölgesi’ni kapsayan “İyi Pazarlar” projesi, hem yetişkinlerin, hem de gelişme çağındaki çocukların kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Batıçim, Batısöke, Batıbeton, Batıenerji ve Batıliman şirketlerinden oluşan Batı Anadolu Grubu, Mayıs 2016’da başlayan proje ile Ege Bölgesi’nde 20’yi aşkın pazaryerinde gezici araçla halkla bir araya geliyor. Kısa sürede 26 bin 400 kişiye ulaşılan projede, bu kişilerin 5 bin 500’i diyetisyen ile bire bir görüşerek analiz yaptırırken, 6 bin 145 kişi çarkıfelek ile ödül kazandı. Pazar yerlerinde uzmanlardan sağlıklı beslenme önerisi alan 550 kişi ise “Sözüm Söz” dedi.

Iyi-Pazarlar-Bati-AnadoluSağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün desteklediği ve Batı Anadolu Grubu ile imzalanan protokolle başlayan projede Ege’nin 20’yi aşkın geleneksel pazarına, gezici bir araçla yıl boyunca 100’den fazla ziyaret, halkla doğrudan temas, diyetisyen sohbetleri, vücut analizleri, bilgilendirici yayınlar ve ödüllü eğlence aktiviteleri gerçekleştiriliyor.

Bu tip doğal ve sağlıklı bir projenin arkasındaysa Batı Anadolu Grubu’nun olması grubun sosyal sorumluluk alanında ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor.

İyi pazarlarÇimento, enerji, hazır beton gibi faaliyetleriyle bilinen grubun aslında ilk sosyal sorumluluk projesi İyi Pazarlar değil sadece, tam 50 yıldır birçok farklı, duyarlı projeye imza atıyor. Doğal yaşama kendileri gibi değer veren kuruluşlara biz de destek veriyoruz. 

‘Sözüm Söz’ Diyorlar

Uzman diyetisyenlerin pazar yeri ziyaretinde doğrudan temas kurduğu, vücut analizi yaptığı ve beslenme tavsiyeleri ilettiği vatandaşlar, kendilerine verilen listeyi doğru uygulama ve sağlıklı beslenme sözü vererek ‘Sözüm Söz’ diyor.

Iyi-Pazarlar-Projesi

Diyetisyenler ‘İyi Pazarlar’ projesine katılan kişilerle, katılımcı aile hekimi kontrolünde sağlıklı beslenme kurallarına ve fiziksel aktivite önerilerine uyacağına dair ‘Sözüm Söz’ anlaşması imzalıyor. Katılımcının onay vermesi halinde bir sonraki pazar etkinliğinde katılımcının vücut analizi yapılıyor ve kaydedilen gelişmeler konusunda geri bildirim veriliyor.

Bati-Anadolu-Iyi-Pazarlar
İyi Pazarlar Projesi kapsamında gezici araç ile pazar yeri ziyaretleri yapılıyor

Çocuklar unutulmadı

Çocuklara yönelik hazırlanan doğru beslenme, sağlıklı büyüme için vücudun hangi besinlere ihtiyacı olduğunu anlatan ‘Domates, Biber, Patlıcan’ kitabı da büyük ilgi gördü. Domates, Biber, Patlıcan kitabı etkinlik boyunca 1,750 kişiye dağıtıldı.

‘İyi Pazarlar’ projesi gezici aracı, Eylül ayı sonuna kadar Ege’nin belli başlı pazarlarından Urla, Torbalı, Milas, Alaçatı, Tire, Nazilli, Bostanlı ve Sığacık gibi yerlere uğrayacak.

Her şirkete nasip olmaz 50. Yaşını kutlamak; nice başarılı ve sorumlu senelere.

1 YORUM

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın