Yurt içi tatil talepleri, bu Kurban bayramında arttı. Tatil Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, bayramın ilk iki gününün hafta sonuna denk gelmesi ve tatil süresinin 4 gün olması nedeniyle, tatilcilerin çoğunluğunun tercihlerini yurt dışı yerine yurt içine, özellikle de Antalya ve civarına kaydırdıklarını belirtti. Karayal, Kurban Bayramı döneminde yaklaşık 20 bin kişinin yurt dışına tatile gideceğini, 60 bin civarında kişinin ise yurt içinde tatil yapacağını öngördüklerini söyledi.

Kurban Bayramı’nın ilk iki gününün hafta sonuna denk gelmesi tatilcilerin yurt dışı yerine genellikle yurt içi tatili tercih etmesine yol açtı. Bu döneme denk gelen yurt içi tatil satışlarında büyük bir artış olduğunu söyleyen Tatil Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, özellikle Antalya ve civarına yoğun talep olduğunu ifade etti. Karayal, Kurban Bayramı’na denk gelen dönemde yaklaşık 20 bin kişinin yurt dışına tatile gideceğini, 60 bin civarında kişinin ise yurt içinde tatil yapacağını öngördüklerini belirtti.

indirim kuponları

Kıbrıs’a da yoğun talep var

Tatil Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, Kıbrıs’ın da, tatilcilerin Kurban Bayramı dönemi için en çok tercih ettikleri tatil lokasyonlarının başında geldiğini söyledi. Kıbrıs otelleri, bu döneme özel konaklama paketleri oluşturduğunu, bu paketlerin çoğuna ünlü sanatçıların konserlerinin de dahil olduğunu ifade etti. Karayal; “Kurban Bayramı’na denk gelen dönemde tatile çıkmak isteyen kişilerin tatil fırsatları tükenmeden rezervasyonlarını tamamlamalarını öneriyoruz.” dedi.

Kurban bayramında tatil için ekstra indirimler almak da mümkün. Tatil sitelerinin indirim kodlarını ücretsiz dağıtan http://indirimkodlarim.com sitesinde 50TL ve 75 TL indirim kuponları bulunuyor.

Antalya, Bodrum ve Marmaris en çok tercih edilen lokasyonlar

Tatil Sepeti’nin verilerine göre, ön rezervasyonlara bakıldığında, Kurban Bayramı’na denk gelen dönem için tatilcilerin en çok tercih ettikleri lokasyonlar yurt içinde sırasıyla Antalya, Bodrum ve Marmaris olurken, yurt dışında Roma, Yunanistan ve Prag olarak sıralanıyor. Kaan Karayal, yurt içindeki tatil bölgelerinde kişi başı konaklama miktarının 4 gün için yaklaşık ortalama 550 TL olduğunu, yurt dışında ise bu rakamın kişi başı ortalama 550 Euro olacağını söyleyebileceklerini ifade etti.

1 YORUM

  1. Ben tercihimi Güney Doğu Turundan yana yaptım. Güney Doğu Anadolu şehirlerinden Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman ve Gaziantep şehirlerini gezeceğim. Hem tarihi, hem doğal hem de damak tadına düşkün seyahat rotası.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın