Yerli yabancı turistlerin İstanbul’u tanıma ve gezi amaçlı yaptıkları aktivitelerin başında boğaz turu gezileri geliyor. Ortaköy, Eminönü, Beşiktaş ve Üsküdar’dan hareketle yemeksiz olarak yapılan 1-2 saatlik kısa boğaz turları bulunuyor. 10 ya da 15 TL ücret karşılığında, karışık katılımlı bu boğaz turlarına katılmak mümkün. Münferit katılımlı bu organizasyonların dışında özel yat ve tekne kiralayarak da boğaz turu yapılabiliyor. Boğazda hizmet veren, kişi sayısına göre farklı kapasite ve donanımlara sahip onlarca tekne ve yat bulunuyor.

Boğazda artan kaliteli tekne ve yat sayısı ile birlikte, yemekli veya yemeksiz ya da kokteyl organizasyonları da boğaz turu eşliğinde organize edilebiliyor. Kurumsal ve bireysel organizasyonlarda, tekne ve yatların tercih edilmesinin en önemli nedeni otel, restoran vb. mekanlara ödenen ücretin çok daha azını ödeyerek, kaliteli eğlence ve yemek ortamına sahip olunabiliyor olması elbette. Organizasyon süresince dünyanın en güzel şehirlerinin başında gelen İstanbul’u denizden çok daha farklı açılardan görecek olmak da tekne ve yatlara yönelmek için çok geçerli bir neden.

Tekne ve yatlarda organize edilen bireysel ve kurumsal organizasyonların başında; düğün organizasyonları, nişan törenleri, doğum günü kutlamaları, mezuniyet partileri, bayi toplantıları, iş yemeği görüşmeleri, iftar yemekleri vb. organizasyonları bulunuyor. Özellikle yaz aylarında nikah sonrası yemek ve eğlence organizasyonları için tekneler gelin ve damatlar tarafından büyük ilgi görüyor. Bu organizasyonları yemekli, yemeksiz ya da kokteyl düzende alkollü ve alkolsüz gibi değişik seçeneklerde organize etmek de tamamen müşteri tercihine bağlı. Organizasyon firmaları en ince ayrıntıya kadar müşteri talepleri üzerine yön veriyorlar.

boğaz turu
Boğaz Turu

Tekne ve yatların ses sisteminden, mutfak ekipmanlarından ücretsiz olarak faydalanılabileceği gibi ekstra ücretler ödenerek canlı müzik, oryantal, özel süsleme, lazer gösterisi, DJ, profesyonel fotoğraf ve video çekimi hizmetleri de alınabiliyor.

Genel olarak yemekli boğaz turları 4 saat üzerinden gerçekleşmektedir ancak ücretini ödedikten sonra süre konusunda bir sonraki programın durumuna göre firmalar uzatma işlemi konusunda gereken kolaylığı sağlıyor. Yatlar 2 kişiden 15 kişiye kadar hizmet verebilme kapasitesine sahip. 15 kişiden fazla katılımcının olacağı turlar için farklı kapasitelerdeki küçük ve büyük tekneler kullanılıyor. Tekne kiralama fiyatları gün, kişi sayısı, tekne seçimi ve ekstra istekler göz önünde bulundurularak hesaplanıyor.

Gezilerin başlangıç noktası olarak en sık kullanılan yerler Beşiktaş, Kabataş, Üsküdar, Beykoz ve Eminönü semtleri. Firmalar çoğunlukla bu bölgeler arasında kalan ücretsiz alım yerlerini kullanıyor. Marina vb. yerlerden başlangıç yapılmasını isteyen müşterilerin bu noktalarda ödenmesi gerekli olan ücretleri karşılaması gerekiyor. Ayrıca daha uzak yerlerden alım yapılmasını isteyen müşterilerin de yine aynı şekilde ekstra ücretler ödemeleri isteniyor.

Boğaz turları konusunda, İstanbul’da uygun fiyatlar karşılığında profesyonel anlamda hizmet veren WebTeknesi firmasını www.bogazturu.com sitesine göz atın. Zengin içeriğe sahip sitede fiyatlar hariç bir çok konuda detaylı bilgiler bulunuyor. Boğaz turu fiyatları, tercihlere ve organizasyon tipine göre değişiklik gistereceğinden fiyat teklifi almak için kendileri ile direkt iletişim kurmanız gerekiyor.

4 YORUMLAR

  1. Tekne turu bence gerçekten en iyi tatil tavsiye ederim. Bu arada yazı gayet akıcı ve güzel.

  2. Güzelim Boğaz’ı keşke herkese daha iyi tanıtabilsek! Dünyada yok böyle bir güzellik. Yurtdışında yaşıyorum ve İstanbul’a her yolum düştüğünde Boğaz turu yapıyorum. İstanbul ile özlemimi gçderiyorum.

  3. Boğaz turu yapmayı düşünenler için gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş. Organizasyonlarla ilgili bir çok ayrıntıya yer verilmesi çok güzel.. Fotoğraf seçiminiz de tek kelime ile harika, elinize sağlık.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın