Son yılların en gözde şehirlerinden biri olan Dubai’de görmeniz gereken yerleri öğrenmeniz için size küçük bir rehber hazırladık.

Abu Dhabi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi, Dubai’ye 2 saatlik bir uzaklıkta bulunuyor. Ülke topraklarının %80’ini kaplayan bu şehir bir sanat merkezi olma yolunda ilerliyor. Şehrin büyük bir kısmı çöl olsa da, burası dünyanın en zengin kenti olarak adlandırılmakta.

Mall Of The Emirates Kayak Merkezi

Sıcaktan bunaldığınız anda yapacağınız şey çok basit: Mall Of The Emirates’e gidip kayak yapmak. Kızak, snowboard ve kayak yapmanın mümkün olduğu pistler için yanınızda malzeme taşımanıza gerek  yok. Hem kendiniz hem de çocuğunuz için kıyafet ve kayak malzemelerini oradan kiralayabiliyorsunuz.

Dubai
Dubai

Akvaryum

Dubai’de iki farklı akvaryum seçeneği bulunmakta.  Dubai Mall’un alt katındaki bölümde dev bir akvaryum, üst kattakinde ise farklı balık ve deniz canlılarının olduğu hayvanat bahçesi bulunuyor. İkinci seçeneğiniz ise Atlantis’te bulunan akvaryum. Buranın dekorasyonu Dubai Mall’daki akvaryuma göre daha çok beğeniliyor. Ayrıca akvaryumları izlerken etraftaki koltuklara oturarak dinlenebilirsiniz.

Creek Park

Çölün ortasındaki bu yemyeşil park çocuklar için dev trambolinler, oyun merkezleri ve çocuk parkları ile dolu. Ancak burası sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap ediyor. Bisiklet ve akülü araba kiralayarak ağaçlarla dolu bu parkın içinde güzel bir gezi yapabilirsiniz.

Dubai Hayvanat Bahçesi

Arabistan’a özgü birçok hayvan türünü barındıran Dubai Hayvanat Bahçesi Jumeirah’ta bulunuyor. Bölgeye özgü avcı kuşlar, Arabistan’da yaşayan memeli hayvanlar ve kedi türleri hayvanat bahçesinde görebileceğiniz canlılardan sadece birkaçı.

Wild Wadi Water Park

Eski Arabistan tarzında dekore edilen ve otantik bir vadinin içinde bulunan Wild Wadi 4000 metrekarelik bir su parkına sahip.

Eğer gezmeye meraklıysanız, Dubai’nin bu birbirinden güzel duraklarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Türkiye’nin ve dünyanın görülmeye değer yerleri, en güzel tatil rotaları, konforlu oteller hakkında bilgi edinmek için tatildeolmak.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hayatınıza renk katacak keyifli aktiviteler, renkli gezi durakları, dünyanın farklı köşelerindeki alışveriş ve yeme içme noktalarını keşfetmek için hayatsenin.com adresine uğrayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Uludağ turları, kış mevsiminde keyifli vakit geçirmek, sömestr ve hafta sonu tatillerini değerlendirmek için en önemli fırsat. Türkiye’nin ilk kayak merkezi olma özelliğine sahip Uludağ’da günübirlik, hafta sonu turları ile sömestr tatilleri dolu dolu geçiyor.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın