World Tourism Forum Global Meeting, 4-6 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen foruma 7,000’i aşkın konuk katıldı.

Dünya turizminin gündeminin ele alındığı, ‘Turizmin Davos’u’ olarak bilinen World Tourism Forum’da sınır güvenliği, terörizmin turizme etkisi, online ve dijital devrimin turizmdeki son etkileri gibi önemli konular ele alındı.

World-Tourism-Forum-Blogging
Blogging Oturumu

Forumun açılış oturumunda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Avrupa Komisyonu Eski Başkanı José Manuel Barroso, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener, ABTA CEO’su Mark Tanzer, Mama Shelter’ın kurucusu Serge Trigano, Trivago’nun Kurucu Ortağı Rolf Schrömgens ve Deniz Bank CEO’su Hakan Ateş yer aldı.

World Tourism Forum’da online turizm, dış politika – turizm ilişkisi, lüks tüketim, cruise trendleri ve düğün konseptleri gibi turizm için önemli olan konular, turizmin önde gelen otoriteleri tarafından tartışıldı. Forumda dünya turizm vizyonunun ülke profesyonelleriyle paylaşılması, yeni nesil tüketici davranışı modellerinin katılımcılara aktarılması, Türkiye turizmindeki gelişen ivmenin uluslararası boyutta tanıtılmasını sağlamak amaçlandı.

Blogging-Oturumu-Tourism-Forum
Blogging Oturumu

Blogger Oturumlarına İlgi Büyüktü

Forumda 2 ayrı blogger oturumu Blogger Casting’ten Murat Özbilgi moderasyonunda gerçekleşti. Bu oturumlara 7 yabancı konuşmacı katıldı. Blogging’in içerik pazarlama aracı olarak yarattığı değer ve seyahat bloggerlığı kavramının tartışıldığı oturumları 100’ü aşkın dinleyici takip etti.

World Tourism Forum kapsamında Blogger Casting ve Gezimanya organizasyonunda The Populist’te düzenlenen Blogger Night’ta 40 yabancı, 80 Türk seyahat bloggerı bir araya geldi. Forum kapsamında 20 Türk, 20 yabancı seyahat bloggerının İstanbul’la ilgili yazıları Türk Hava Yolları tarafından bastırılan anı kitabı Blogbook İstanbul’da toplandı.

Blogger-Night-Populist
Blogger Night, The Populist

World Tourism Forum fuaye alanındaki sergide, turizm sektörünün önde gelen markalarının stantları iletişim kurma ve tanışma fırsatı yarattı.

Turizm sektörü ile ilgili güncel gelişmeler, online turizm, dijital pazarlama ve blogging kavramlarının gündemde olduğu World Tourism Forum, sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirdi.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın