Doğada kamp yapmak yeniden dirilmek gibi bir şey, ama belki henüz bilmiyorsunuz. Çadırınızı kurup, kamp ateşinizi yakıp yıldızların altında uyuya kalmaktan daha güzel hiçbir şey sizi doğaya geri döndüremez. Sessizlik, taze ve bol oksijenli bir hava, parıldayan yıldızlar, ateşte pişirilmiş leziz yiyecekler ve en önemlisi ateş başında yapılan unutulmaz sohbetler.

Dünya’da kamp yapılacak en güzel yerler

8Sahra Çölü, Fas

Dünyanın en özel kamp yerlerinden birisi: Sahra Çölü, Fas

Fas’a gidip Sahra çölüne gitmemek asla olmaz ancak tam olarak bu deneyimi yaşayabilmek için deve ile çöle gidip geleneksel bir göçebe kamp yerinde kalmanız gerekir. Bu kamp yerleri en basit’den çok rahat olanlarına kadar değişiklik gösteriyor, sonuçta tam olarak herşeyi kendiniz yapmıyorsunuz.

Yolda yanınıza bir rehber olacak ve yemek kamp alanında yapılacak – yine de daha muhteşem bir kamp alanı bulmak imkansız gibi. Sonsuz çöl, gizli kalmış kum tepelerinin dibinde olmak ve en güzeli ise güneşin doğuşunu o uçsuz bucaksız çöl ufuğundan izlemek – tabi sabahın 4’ünde yatağınızdan kalkabilirseniz.

12 YORUMLAR

    • Kelebekler Vadisi, Frig Vadisi, Likya Yolu olmaması da çok saçma değil mi? Avusturya Alpleri, İsviçre Alpleri, Romanya dağları, Asya Adaları…?? Listeyi en iyisi 1000’e çıkartalım, okuyacağına eminim.

  1. Fas’da çölde çadırda kaldım unutamayacağım bir deneyim oldu bana…. Masai Mara da müthiş idi… 8 de 2 tutturmuşum :-))

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın