Seyahat planı yapanlar en çok arkadaşlarının tavsiyelerini dikkate alıyor. ‘Şurası çok güzel mutlaka görmelisin’ diyen bir arkadaşın önerisi birçok farklı kanaldan daha etkili. Bunun tam tersi de geçerli. Her ne kadar şehirler için genel geçer yargıya varmak insanı yanıltıcı olsa da bazı şehirlerin cazibesinin az olması onları çirkin olarak adlandırılmaları için yeterli olabiliyor.

Küçük ve orta çapta çok sayıda çirkin şehir saymak mümkün. Dünyanın en çirkin şehirleri listesinde yer alan şehirler mimari, renk, genel atmosfer ve şehirleşme kültürü gibi farklı kategorilerdeki özellikleriyle bu unvanı hak eden yerler. 

Dünyanın En Çirkin Şehirleri

10Los Angeles, ABD

Kalabalık otobanlarıyla tanınması bile Los Angeles‘ı çekicilikten uzak tutmaya yeter ve şehrin yürünebilecek yerlerinde de pek bir şey bulunmuyor. Hollywood’un cazibesi ve sahillerine rağmen, Los Angeles kısaca pek güzel bir yer değil. Dünya’nın en meşhur şehirlerinden biri olması her yıl daha da çirkinleşiyor olmasını engellemiyor.

3 YORUMLAR

  1. Amman, Petra Antik Kenti olmasa demek ki bir albenisi yokmuş. Yapılaşma hiç hoş görünmüyor. İlk bakışta Midyat’ı andırsa da pek göze hoş gelen bir görüntüsü yok açıkçası.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın