Her ülkenin kendine has güzelliği ve nefes kesen eşsiz özellikleri vardır, ancak aşağıdaki 10 ülke, çok ender bulunan doğal güzellikler ve insan eliyle yapılmış harikalarla dolu. Görülecek güzellikleri, gezilecek yerleri ve hem doğal hem insan işi aklı başından alabilecek muhteşemlikleriyle hemen gitmek isteyeceğiniz ülkelerin başında yer alıyorlar. herkesin gönlündeki en güzel ülkeler listesi farklı farklı olsa da siz listemize ve nedenlerine bir göz atın.

Instagram’dan takip edin  instagram.com/yoldaolmak

Dünyanın en güzel ülkeleri

10İtalya

Positano, İtalya’nın en gözde ve romantik kasabalarından birisi. Uçsuz bucaksız bir deniz manzarasını yukarıdan gören iki tepenin yamaçlarına dikey olarak kurulmuş rengarenk şirin evlerden oluşuyor. 📌 Bir zamanlar sadece küçük bir balıkçı kasabası olan Positano, 1950’li yıllarda sanatçılar ve yazarlar tarafından keşfedilmeye başlayınca çok hızlı popüler olmuş. 📌 Evler yamacın en altından en yukarıya kadar birbirinin manzarasını kesmiyor, bir merdiven gibi dizilmişler. Aşağıdan bakınca evlerin manzarası, tepeden bakınca da masmavi denizin ve şahane koyun manzarası büyüleyici. 📝 27 Haziran'da @eyobus ile Kuzey Avrupa gezisinde olacağım. O zamana kadar Avrupa'da daha önce gördüğüm, tatil rotanıza alabileceğiniz yerleri paylaşacağım. 📌 #yoldaolmak #positano #amalfi #italy #travelblogger #widenyourworld

A post shared by Kemal Kaya (@yoldaolmak) on

İtalya, Dünya’nın en güzel şehirlerini, en ilham verici kültürel hazineleri ve doğaüstü manzaralarıyla başka hiç bir yerde bulamayacağınız güzellikleri barındırıyor. Venedik, Floransa ve Roma mimari güzellikleriyle öne çıkarken, doğal bir başyapıt olan Toskana’nın tepeleri, üzüm bağları, tepesi karlı dağlarıyla göz alıyor. Ve tabiki kusursuz bir tablo gibi duran Amalfi Kıyıları yada Maggiore Gölü ve Alpler’i gördükten sonra Dünya’da başka hiç bir ülkenin bu kadar güzeliği bir arada bulunduramayacağının farkına varacaksınız.

29 YORUMLAR

 1. Italyada yıllarca yaşamış biri olarak size gerçekten tavsiye edebilirim, her şehri her sokağı her köşesi ayrı güzel! Olağanüstü ve doğal manzarasıyla beni her zaman büyüledi işte bu yüzden de eğer dünya turuna çıkacak olursaniz size gözüm kapalı ilk İtalya’ya gitmenizi söylerdim 🙂

 2. Yaa bence en güzel ülkemiz ülkemizde her türlü meyve sebze yetişiyor,4 mevsim yaşanıyor tarihi bir sürü yerimiz var saysak bitmez . Bence 1. sırada Türkiye olmalı. Hem Türkiye neden yok? Bence Türkiye en güzel ülke.

  • O sence öyle, meyve sebzenin kimse gezmeye gelmiyor. İsrail’de ve Mısır’da yetişen sebze ve meyve seninkinden daha sağlıklı ve iyi. Asya’daki tropikal meyvelerin çeşitliliğini görse yediklerine meyve demezsin.4 mevsim kimin umrunda. Hangi ülke 4 mevsim var diye daha fazla turist çekiyor. Azerbaycan’da 7 mevsim var. Siz sadece milliyetçi duygularla hareket ediyorsunuz. Dünyayı gezin önce. Türkiye elbette çok çok güzel. Bu sıralamada olmaması onun değerini düşürmez. Ama kendinizi dev aynasında da görmeyin.

    • Bana lan diye konuşacağına, benim yazdığım gibi ülkeni öne çıkaracak bir şey söyle. Milliyetçilik bizde diğer ülkelerden nefret etme, kendini kibirli ve değerli görmeye eşdeğer oldu nerdeyse. Dayılanma, iletişi kur, konuşmayı öğren.

 3. Bence Almanya 10. sıradan daha onde olmalıydı. Almanya’nın kasabaları Fransa, İtalya kasabalarından çok daha güzel ve bakımlı, ayrıca listede İskoçya- İngiltere yani Birleşik Krallık da olmalıydı.

 4. Ufuk ,

  Ezik lafı ne demek ya. Madem öyle siz neden bu sayfada geziniyorsunuz?
  bizler ezik olabiliriz fakat siz bu sitede belirtilen 7 ülke yi gezdiğinizi vurgulamış fakat medeniyet ve görgüden hiç eser yok üzerinizde.

  Kısacası şunu demek isterim ki ezik biri olarak; sizin gibi GÖRGÜSÜZ yada SONRADAN GÖRME birine laf yetiştirme çabasına girdiğim için gayette içim rakat

 5. İtalya bir başka ama konuşmalarını duydukca gülesim geliyor makaroniiiiii gibi cümlenin sonunu uzatışlarına hastayım. Benim tercihim Hollanda tek geçiyorum kendilerini.

 6. Ah ne güzel yerler paylaşıyorsunuz fakat imkan yok ki gidip gezelim görelim. Ama parayı bulduğumuzda gidip göreceğim bir gün. Dünya turu hayallerim arasındadır.

 7. Aşırı klasik tercihler olmus ne Kafkasya var ne Balkanlar ne Turkiye. Bu liste neye göre yapilmis? Borcka Karagöl yazin Google’a görün güzelliği. Bu liste görmemiş eziklerin listesidir. Not bu listedeki 7 ulkeyi gördüm bu arada.

  • Makaleyi yazanları ezik diye yaftalaman senin psikolojini ve ne kadar güvenileceğini gösteriyor. Dünya üzerinde bu konuda bu şekilde yazılmış 1000 tane makale araştır. Sonra bana göster kaçında Borcka adı geçiyor. Dünya ezik, sen akıllsın. Kimse Artvin, Borçka, Karagöl vs. güzel değil demiyor. Bu makale yaarının listeidir ve suçlayamazsın. İsterse Etiyopya, Kenya, Şili, Uruguay, Mynamar diye de yazabilir, bunun bin farklı şeklini de.

   • Aslinda tek fark onlarin degerlerine sahip cikiyor olmasi. Mesela istanbul bu kadar betonlastirilmasaydi dunya siralamasina girerdi. Romadan da new york dan da cok daha guzel ama eski istanbul. Simdiki degil tabii ki. Yine Anadolu’a muazzam guzellikte yerler var her yer tarih fiskirmasina ramen degerini bilmiyoruz. Tarihi alabnari turizme acamiyoruz. Denizlerimizi kirletiyoruz

   • Aslinda tek fark onlarin degerlerine sahip cikiyor olmasi. Mesela istanbul bu kadar betonlastirilmasaydi dunya siralamasina girerdi. Romadan da new york dan da cok daha guzel ama eski istanbul. Simdiki degil tabii ki. Yine Anadolu’a muazzam guzellikte yerler var her yer tarih fiskirmasina ramen degerini bilmiyoruz. Tarihi alabnari turizme acamiyoruz. Denizlerimizi kirletiyoruz. Bizim Ege ve Akdeniz sahillerimizin Italya’dan bir farki yok. Hatta daha fazla tarih iceriyor. Ama adamlar korumus dogayi tarihi evleri. Biz de hemen yikalim mutaite verip apartman yapalim mantigi. Cirkin cirkin binalar kim siralamaya sokar turkiyeyi hayret bir sey. Gene de cok gec degil. Guzel projeler ile kalan tarihimizi kurtarip iyi bir tanitimla cok turist cekebiliriz.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın