Dünyamız dağları, ovaları, ormanları ve denizleriyle olağanüstü güzelliklere sahip. Etkileyici doğal güzelliklere sahip bu yerlerin bazıları koruma altında olup milli park alanı ilan edilmiş. Oldukça ilgi çekici bu yerler görenleri büyülüyor. Dünyanın dört bir yanında çekilmiş, pek de bilinmeyen dünyanın en güzel manzaralarını görmeye hazır olun.

Dünyanın En Güzel Manzaralarına Sahip Yerleri

1Split Pinnacle, Hunnan, Çin

Çin’in güney doğusunda yer alan Split Pinnacle, Çin’i baştan başa kateden Yangtze Nehri’nin vadisinde bulunuyor. Binlerce yıllık jeolojik aşınmalar sonucunda vadinin tam ortasında tek başına kalan Split Pinnacle, dünyanın en güzel manzaraları arasına girmeyi hak ediyor

33 YORUMLAR

 1. Bizim 7 Gölleri görseler sonra Akdenizdeki harika yerleri herhalde ağızları açık kalır gözleri fal taşı gibi açılıdı.

  • Takılma o kadar, bu bir liste. Sen de yorum kısmında Türkiye’de görmeniz gereken yerler diye yaz. Dünya güzel bir yor, “yabancı sevicilikle” ilgisi yok.

  • Pamukkale ve Kapadokya var başka da fazla seçenek yok. Ayıca Dünya bir cennet illa senin ayak bastığın yer güzel olacak diye şart yok!

 2. Listede cok guzel yerler var, adini hic duymadigim ve daha once hiçbir fotografina rastlamadigim. Hazirlayana tesekkurler.
  Ancak liste sanki yabanci bir kaynaktan dogrudan tercüme edilmiş. Bu listeyi buraya ekleyen arkadasimin Turkiye’de bu guzelliklerle yarışacak herhangi bir önerisi yok mu?
  Koskoca Asya kitasindan 3 yer var listede, biri Japonya biri de Lubnan. Sibirya’dan herhangi bir yer yok mesela. Afrika hiç yok. Guney Amerika’da bir veya iki yer var. Norvec’in fjord haricinde ülke olarak tümden listeye eklendiği durumda İzlanda’nin birkaç kere listeye girmesi gerekmez mi?

 3. harika her yer birbirinden güzel parası olana bizim gibi atama bekleyenler için hayalden başka birşey değil…

 4. Benim vizem ve param yokcular için alternatif en güzel Türkiye yerleri, aslında hepsine alternatif var ama bazıları şunlar;

  4 Doğu Karadeniz’de herhangi bir yer
  5 Abant
  6 Kaş, Kaputaş
  8 Şahinkaya Kanyonu
  9 Ölüdeniz, Blue Lagoon
  10 Uzungöl
  12 Dalyan, İztuzu
  13 Kaçkarlar
  24 Adrasan
  26 Spil
  27 Ödemiş, Gölcük
  30 Çamlıhemşin

  hadi yine iyisiniz keratalar!

  • Ölüdeniz nefis bir yer, sadece bir plaj olarak görmemeli. Kaputaş da nefis. Doğu Karadeniz’in doğasında insan kendini bulur.

  • Şimdi Ege’yi boş geçmeyelim, 3-5 ne varsa atalım. Zeus Altarı, Şeytan Sofrası, Sarpıncık Feneri, Karagöl, Gölcük vs…

 5. Devlet herkese yeşil pasaport vermeli. Ayırımcılık yapmamalı, fiyatları da indirmeli. En pahalı pasaport tüccarlığını bırakmalı.

 6. Pomerania, Polonya olağanüstü ilginç ve güzel. Baltık kıyıları hep ilgimi çekmiştir. Doğu Avrupa ziyaret edilmeyi hak ediyor.

 7. Bu nasıl bir ada ve volkan öyle! Çok ilginç, Sanki gerçek değil gibi. Ne kadar güzel olsa da yaşamak için ölümcül tehlikeli bir yermiş.

  • Çin coğrafi oalrak şahane bir yerdir. Bir kısmını gezdim, gözden ırak, turist yok ama çok etkileyici yerleri var.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.