Dünyada en güzel yerler sizce nereler olabilir?

Büyüdüğümüz yerler, memleket, en beğendiğimiz plaj, yüzdüğümüz en güzel plaj, gördüğümüz kendimize göre en güzel manzara… Belki huzur bulduğunuz bir ada, belki gözlerden uzak kendinizi mutlu hissettiğiniz bir kasaba… Kişiden kişiye dünyanın en güzel yerleri listesi değişebilir, ancak dünyada öyle öyle yerler var ki görenlerin nefesini kesecek güzellikler sergiliyor.

Dünyada en güzel yerler

10. Plitvice Lakes National Park, Hırvatistan

Plitvice-Lakes-National-Park-Hırvatistan

Hırvatistan’da bulunan Plitvice Lakes Ulusal Parkı, Güney Doğu Avrupa’nın en eski ulusal parkıdır. Zagreb ve Zadar şehirleri arasında yer alııyor.

Birbirine şelalelerle bağlı, turkuaz ve yeşil renkli 16 gölden oluşuyor. 1949 yılında milli park kapsamına alındı. 1979 yılında ise unesco’nun dünya mirasları listesine girdi.

Yemyeşil manzaraları, çok güzel lagünleri ve şelaleleri ile inanılmaz bir yer. Götrafındaki kayalıklarda irili ufaklı mağaralar bulunur.

Plitvice Lakes Ulusal Parkı dünyanın en güzel yerleri arasında adından sık söz ettiriyor.

13 YORUMLAR

  1. Yolda yanınızda olabilir miyim? Bugün Fiji Adaları’nı araştırırken karşıma çıktınız.
    Yeni Zelanda blogunuza bayıldım süper.

  2. Merhaba abicim sen şimdi bunları paylastın benim gidesim geldi oralara ve gidemiyorum. ne desim ki sana icimde tatlı bir kırgınlık var 🙂 bi daha yapma boyle seyler dicem ama ( nayır olamaz boyle bir sey ben kabul etmiyorum 🙂 ) neyse abicim sen boyle devam et ufkumuz açılsın 🙂

  3. Yararlı ve güzel bir paylaşım olmuş. Elinize emeğinize sağlık. Blog’unuzu beğeniyorum ve sürekli okuyucunuzum. Başarılarınızın devamını dilerim (:

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın