Büyüdüğümüz yerler, memleket, en beğendiğimiz plaj, yüzdüğümüz en güzel plaj, gördüğümüz kendimize göre en güzel manzara… Belki huzur bulduğunuz bir ada, belki gözlerden uzak kendinizi mutlu hissettiğiniz bir kasaba… Kişiden kişiye dünyanın en güzel yerleri listesi değişebilir, ancak dünyada öyle öyle yerler var ki görenlerin nefesini kesecek güzellikler sergiliyor.

9The Great Barrier Reef, Avustralya


The Great Barrier Reef, dünyanın en büyük mercan resifi sistemidir. Avustralya‘nın, Queensland Eyaletinin doğusunu çevreleyen Mercan Denizi’nde bulunur ve o kadar büyüktür ki uzaydan bile görülebilir.

Great Barrier Reef, Avustralya’nın kuzey doğusunda, 2,500 kilometrelik bir alana yayılmış mercan cenneti, tam bir doğa harikası. Dünyadaki en iyi on dalış rotasından biri olarak dalış meraklılarının ilgi odağıdır.

Büyük balıkların yanında, mercan denizindeki Ribbon resiflerinde çok çeşitli deniz tavşanları, manta ray, dev Avustralya kalamarları, potato cod, yeşil kaplumbağalar, mürenler görmek mümkün. Benim de burada dalma hayalim vardı, ancak ertelemek zorunda kalmıştım. The Great Barrier Reef dünyanın en iyi dalış yerleri arasında geçiyor.

17 YORUMLAR

 1. sevgili arkadaşlar,
  Gezdiğim ve en çok beğendiğim ülkeler
  Afrika aşığı olduğum için
  1-GANA
  2-KENYA
  3-MISIR Bilhassa Nil Nehri gemi ile ve Kahire müzesi..süper
  Avrupa da
  1-NORVEÇ FİYORDLAR ( imkanı olanlar için HD gemi ile müthiş doğa
  2-BALTIKLAR( Letonya,Litvanya ,Estonya) ( Bilhassa Talinn)
  3-RODOS ( Yunanistan adası) (Rent e car yapıp adayı ,koyları full dolaşın
  4-LAPONYA (SÖZÜM ONA NOEL BABA NIN KÖYÜ) Finlandiya ,Norveç ve Rusya nın kuzey en uç noktası .Buz otellerinin olduğu yer
  5-RUSYA ( Bilhassa Leningrad)
  6-KORSİKA
  Amerika da
  1- KANADA ( Şehir dışlarında Müthiş doğa, göller,orman ,kamp alanları)Şehir içinde de her yerde park ve parkta sincap
  Görmesemde olurmuş dediğim yerler
  1- Bulgaristan
  2-Bosna Hersek
  3- KKTC
  Hayalim ülkeler
  1-RUANDA
  2-MADAGASKAR
  3-İZLANDA
  4-ALASKA
  5-MYNMAR
  6-İSKOÇYA
  7-KÜBA
  8-HİNDİSTAN

 2. Bütün resimlere baktım ve hepsine de bayıldım. Hem ödevim için yardımcı oldu hem de bilgi sahibi olup gitmek istediğim yerler arasına girdi , çok teşekkür ederim emeğiniz sağlık. Artık sitenizi de yakından takip etmeye başlayacağım 🙂

 3. Okudukça buna gitmeliyim, hayır buna gitmeliyim, yo yoo önce bu diye büyük bir karmaşa yaşadım. Hepsi birbirinden güzel.

 4. Yolda yanınızda olabilir miyim? Bugün Fiji Adaları’nı araştırırken karşıma çıktınız.
  Yeni Zelanda blogunuza bayıldım süper.

 5. Merhaba abicim sen şimdi bunları paylastın benim gidesim geldi oralara ve gidemiyorum. ne desim ki sana icimde tatlı bir kırgınlık var 🙂 bi daha yapma boyle seyler dicem ama ( nayır olamaz boyle bir sey ben kabul etmiyorum 🙂 ) neyse abicim sen boyle devam et ufkumuz açılsın 🙂

 6. En güzel şehir Prag ve Floransadır en güzel deniz ise Datça daki Akvaryum koyudur hala aklımda o denizin berraklığı ve güzelliği 🙂

 7. Yararlı ve güzel bir paylaşım olmuş. Elinize emeğinize sağlık. Blog’unuzu beğeniyorum ve sürekli okuyucunuzum. Başarılarınızın devamını dilerim (:

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.