Filipinler’in başkenti Manila‘daki hayvanat bahçesinde yalnız ve olumsuz koşullarda yaşayan ”Mali” adındaki filin Tayland’daki fil barınağına nakledilmesi için bir süredir eylem yapan hayvan hakları örgütü PETA yeni bir kampanya başlattı.

Hayvanlara etik kurallar çerçevesinde davranılması için mücadele veren PETA, Filipinler’in başkenti Manila’daki hayvanatbahçesinde “yalnız” yaşayan “Mali” adlı filin Tayland’daki bir fil barınağına nakledilmesi için çabalıyor.

Bir grup kadın üye çıplak olarak poz verdi.Hayvanseverlerin taşıdığı dövizler yan yana geldiğinde oryaya şu mesaj çıktı:”Çıplak gerçek şu ki Mali acı çekiyor.”

Kendi türünün Filipinler’de yaşayan tek temsilcisi olan Mali, Sri Lanka tarafından 1977 yılında dönemin devlet başkanı Ferdinand Marcos’a hediye olarak verildi. O tarihten beri yalnız yaşayan Mali, şimdi kendisi için başlatılan kampanya sayesinde Tayland’a gitmeye hazırlanıyor.

Hayvan hakları örgütü PETA (Hayvanlara Etik Yaklaşım) yalnız fil Mali’nin Tayland’da gönderilmesi için Filipinler hükümetine çağrıda bulundu.

PETA üyeleri Mali’nin kalan günlerini Tayland’da diğer fillerle birlikte huzur içinde geçirmesi için bu kampanyayı yürüttüklerini söyledi.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın