Karayipler ve Güney Pasifik bölgesinde bulunan egzotik plajlar insanın başını döndürecek güzellikte. Doğanın en güzel renklerine sahip olan plajlar; kristal mavisi suları, heyecan dolu aktiviteleri ve hareketli gece yaşamıyla bağımlılık yaratacak kadar etkileyici.

Konaklama konusunda geniş bir yelpazeye sahip olan egzotik adalarda, romantik plaj evlerinden, otellere ve en üst düzey tatil merkezlerine kadar her şey mevcut. Bu adalarda sabaha kadar süren eğlencenin ardından egzotik bir plajda yeni güne merhaba demenin keyfine paha biçilemez.

Güzel Egzotik Plajlara Sahip Adalar

1. Anguilla

En Güzel Egzotik PlajlarAnguilla, Leeward adalarının ilk zinciri. Doğu Karayipler’de Porto Riko ve Virgin adalarının doğusunda bulunuyor.

2. Antigua and Barbuda

Antigua and BarbudaKarayip denizi ve Kuzey Atlantik Okyanusu arasında bulunan Karayip adası Antigua and Barbuda. Porto Riko’nun güneydoğu tarafında kalıyor.

3. Barbados

Barbados
Bajan karnavalı ve festivalleri, Soca müziği ve çok çok daha fazlasını bulabileceğiniz, Venezuela’nın kuzeydoğusunda bulunan Karayip adası Barbados.

4. Bermuda

BermudaBir dönem tüm dünyayı ürküten Bermuda Şeytan Üçgeni’nin de bulunduğu Bermuda, plajları kadar lezzetli yemekleri ile de tanınıyor.

5. İngiliz Virgin Adaları

İngiliz Virgin AdalarıDoğanın küçük sırlarını keşfedebileceğiniz, 60’tan fazla bozulmamış Karayip adası İngiliz Virgin Adaları‘nı oluşturuyor. Bu adalardan ilk akla gelenler: Tortola, Virgin Gorda, Anegada ve Jost Van Dyke.

6. Dominik Cumhuriyeti

Dominik CumhuriyetiDaha önceden bilinen adıyla Santo Domingo Hispaniola’nın doğu bölümünde, Küba ve Porto Riko arasında bulunan Dominik Cumhuriyeti‘nin plajları görmeye değer.

7. Jamaika

Jamaika

En büyük 3. Karayip adası ve Odun, Su ve Reggae’nin ülkesi olarak bilinen Jamaika‘da doğayla bütünleşmek mümkün.

8. Martinique

MartiniqueÇiçeklerin adası olan Martinique, Fransızca’nın konuşulduğu adalardan biri.

9. Porto Riko

Porto RikoKarayip Denizi ve Kuzey Atlantik Okyanusu arasında kalan Antillere ait adalardan biri olan Porto Riko, ünlü şarkıcı Ricky Martin’in de doğduğu yer.

10. Saint Kitts and Nevis

Saint Kitts and NevisDaha önceleri bilinen adıyla Saint Christopher, Nevis adasıyla birlikte Saint Kitts and Nevis topluluğunu oluşturuyor.

11. Saint Lucia

Saint LuciaWindward Adalarının bir parçası olan Saint Lucia, iguanaların ülkesi. Doğanın farklı renklerinin bir arada görüldüğü adanın birbirinden hoş plajları var.

12. Amerikan Samoa

Amerikan SamoaGüney Pasifik okyanusunda Hawai ve Yeni Zelanda arasında kalan küçük bir takımada olan Amerikan Samoa‘da onlarca plaj içinden istediğinizde mola verin.

13. Tahiti

TahitiTahiti, aynı Marquesas gibi Fransız Polonezyasının başlıca adalarından biri.

14. Fiji

FijiFiji’de yaklaşık 330 tane ada bulunuyor ve bunların yaklaşık 3’de 1’inde yaşam bulunmuyor. Birbirinden güzel plajlar ve doğayla baş başa bir yaşam için ideal yerlerden.

15. Yeni Kaledonya

Yeni KaledonyaGüney Pasifik’te Avustralya’nın doğusunda bulunan Yeni Kaledonya, Fransız denizaşırı bölgesi olarak biliniyor.

16. Guam

GuamGuam, Kuzey Pasifik Marianas takımadaları arasında en güneydeki ve en büyük ada. Yemyeşil ormanlar ve turkuaz renkli deniz bembeyaz kumsallarla birleşiyor.

17. Kuzey Mariana Adaları

Kuzey Mariana AdalarıKuzey Mariana Adaları, Batı Pasifik Bölgesi’nde 15 farklı adadan oluşuyor. Dünyanın en derin noktası olan 14 adanın en önemli olanları Saipan, Tinian ve Rota.

Egzotik plajlara sahip olan adalar, bembeyaz kum, turkuaz renkli deniz ve yemyeşil tropikal ormanlarla buluşmak isteyenler için en güzel seçeneklerden biri. Bu güzel plajları keşfetmek için seyahat rotanızı tropikal adalara çevirin!

2 YORUMLAR

  1. Bu gercekten muazzam bir liste olmus. Insan hangisine gidecegine karar veremiyor resmen. Cennet gibi mekanlar. Paylastiginiz icin tesekkurler.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın