Dünyanın dört bir yanında bulunan farklı inanç ve kültürlerin kesiştiği yerler insanı etkileyen hisler yaratıyor. Binlerce yıllık birikimin yansımalarının görüldüğü bu yerler, mistik ve etkileyici bir ortamda insanı düşünmeye sevk ediyor.

Seyahatin ruhsal boyutunu hissetmek ve kendinde yeni pencereler açmak isteyenler için dünyanın en güzel kutsal yolculuk yerleri mutlaka gidilmesi gereken rotalar arasında olmalı.

Dünyanın En Güzel Mistik Seyahat Yerleri

Meksika

MeksikaMezoamerikan uygarlıklarının derin kültürü içinde kaybolun ya da Ixtlan’a, Castaneda’nın Don Juan’ın izinden maceraya katılın.

İskoçya

İskoçyaKöklerini Avrupa’da arayanların buluşma noktası: Kayıp medeniyet Skara Brae ve Brodgar’ın yüzüğü, Orkney Adaları.

Nepal

NepalBüyük Budist Stupas’ı, Hindu Pagudas’ı ve kutsal dağları ziyaret edin ve antik kültür hakkında daha fazla bilgiye sahip olun. Nepal aynı zamanda birçok gezginin hayalini kurduğu bir coğrafya. Yüksek dağları ve doğallığını kaybetmeyen yaşamı ile keşfetmeye değer.

Hindistan

HindistanBir ülkeden çok kıta. İnanç yolculuğunuzda Hindistan’ın kültürünü ve güzelliğini yakalayın. Dünyanın binlerce renginin bir arada yaşadığı Hindistan’da farklılıkların hiçbir önemi kalmamış. Önemli olan bir arada yaşamayı başarmak.

Tibet

TibetGidin ve kar ülkesinin köklerini bulun. Kaybolmak üzere olan Tibet kültürü ve sanatına göz atın.

Şili

Atacama, ŞiliAtacama Çölü’nden Patagonya’ya, farklılığın her türlüsünü yaşayabileceğiniz bir yer. Şili coğrafyası uçsuz bucaksız bir doğallığa sahip.

Bhutan

BhutanYabancı etkilerden uzak kalmayı başarmış ve çok güçlü Budist kültürüne sahip bir ülke olan Bhutan kendinizi sorgulamanız için en iyi adreslerden biri.

Suudi Arabistan

Kutsal yerlerMekke ve Medina Müslümanların günde 5 vakit yüzlerini çevirip ibadet ettikleri şehirler. İslam’ın doğuşuna şahitlik eden toprakları ve kutsal mekan Kabe’yi görmeye dünyanın her köşesinden yılda milyonlarca insan Hac farizası için gidiyor.

Farklı inanç sistemleri ve kültürlerde kutsal kabul edilen mistik yerleri ziyaret ederek bambaşka bir dünyanın kapılarını aralamak mümkün.

ÖncekiEşsiz Güzelliğiyle Bakmaya Doyamayacağınız 30 Lüksemburg Fotoğrafı
SonrakiKeşfedilmeyi Bekleyen 10 Etkileyici Yer
1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi sonrasında Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Fransız Dışişleri Bakanlığı’nın Eyfel Başarı Bursu ile IAE de Nice’de Pazar Araştırması Yüksek Lisansı yaptı. Gezi ve otomobil bloğu Çokgezenadam’ı kurdu. The Gate, Urbanista ve Digitalage dergisinde yazıları yayınlanıyor. Hazar Strateji Enstitüsü’nde Medya İlişkileri ve Dijital Medya Koordinatörü olarak görev yapıyor. Fransızca ve İngilizce biliyor.

2 YORUMLAR

  1. Inanilmaz yerler anlatarak değil yaşayarak var olmak gerek keşfin en guzel yerleri harkasiniz…teşekkürler

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın