Akıllı telefon ve tablet gibi teknolojik cihazlarda kullanılan çeşitli uygulamalar, artık tatil veya iş seyahati için yapılan otel aramalarını daha hızlı hale getiriyor. Artık dilediğimiz zamanda dilediğimiz yerde tatillerimizi planlayabiliyor, karar verdiğimizde otel rezervasyonlarımızı yapabiliyor, uçak biletimizi alabiliyoruz.

Erken rezervasyon kavramının büyük indirim ve fırsatlar sağladığı günümüzde bazen hızlı karar vermek ve rezervasyonları geciktirmeden yapmak gerekiyor. Bugün hızlı olmak, hızlı karar vermek hem uçak bileti hem de uygun fiyatlı otel bulmak için önemli.

Erken-Otel-RezervasyonuSeyahat sektöründe faaliyet gösteren Kayak sitesinin araştırmalarına göre, yapılan rezervasyonların %50’si, seyahat tarihinden yaklaşık 48 saat önce tamamlanıyor. Bu şekilde rezervasyon yapan son dakikacıların en çok otel araması yaptığı şehir ise New York, Paris, Dubai gibi şehirlerin önünde yer alan İstanbul.

Araştırmaya göre akıllı telefonların daha çok hareket halindeyken, yoldayken yapılan otel aramaları için kullanılıyor. Yine araştırma verilerine göre tabletlerde ise kullanım alanları daha farklı. Kullanıcıların sadece %15’i KAYAK uygulaması aracılığıyla tabletleri ve iPadleri ile son dakika otel veya uçuş rezervasyon yapıyor.

Bundan şu sonucu çıkarabiliyoruz; tabletler genel olarak seyahat edilecek yer ve otel hakkında fikir edinme amacıyla kullanılıyor. Tabletlerin ekranları daha büyük olduğundan seyahat severler otelleri karşılaştırma ve fiyatları durumlarına tabletten bakıyor.

Erken rezervasyon

Erken rezervasyon, son yıllarda çok yükselişte olup, oldukça da ilgi gören bir kavram. Her yıl milyonlarca kişi erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirip daha ucuza otel bulup ucuz tatil yapma fırsatı yakalıyor.

Tatil için konaklayacağınız oteli, tatil döneminden önce belirtilen tarih aralıklarında rezerve ederseniz %40’lara varan erken rezervasyon indirimi kazanabiliyorsunuz.

Erken-Rezervasyon-Otel

Bir çok seyahat firması, müşterilerimizin seyahatlerini planlamalarını ve organize etmelerini kolaylaştıracak araçlar ve özellikler geliştirmeye devam ediyor. www.otelcenneti.com sitesi de bunlardan birisi. Otelcenneti.com sitesi aracılığıyla Türkiye’nin popüler tatil yerlerindeki otelleri ve mekanları inceleyip, seyahatiniz ile ilgili ipuçları elde edebiliyorsunuz.

Otelcenneti.com sitesi üzerinde yer aldığı tesisleri, tesis adı, otel özellikleri, lokasyonu, iletişim bilgileri, otel fotoğrafları, tesis tanıtım videosu, tatil rehberi, konaklama fiyatları ve rezervasyon gibi turizm sektörüne yönelik bir çok konu altında sağlıklı temiz bilgiler bulmak mümkün. Uygun otelleri seçip erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmek tatili daha ekonmik hale getiriyor.

Son dakika otel seçmek tatil masraflarını artırıyor. Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirin ve otelinizi tatil döneminizden önce bulun ve ayarlayın. Akıllı telefonlarımızla istediğimiz yerde rezervasyon yapabilme kolaylığı varken hemde fırsatları kaçırmayın. Uygun fiyatlı tatil yapın!

1 YORUM

  1. Hep Antalya’ya, Bodrum’a gitmeyin. Kapadokya, Mardin var, Safranbolu var, biraz kültür turu yapmayı öğrenin. Ufkunuz gelişsin. Hep deniz güneş kum tatili baymadı mı sizi!?

  2. Bazen erken rezervasyon apıyorsun 3-5 ay önce, sezon açılıyor, bakıyorsun yine aynı fiyatlar hala duruyor. Erken ödemenin bir anlamı kalmıyor. Bir de bu var.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın