Facebook App Center, bugünden itibaren ülkemizin de içinde bulunduğu 7 ülkeye daha hizmet vermeye başladı. Hizmet sayesinde özellikle geliştiriciler uygulamalarını kolaylıkla kullanıcılara sunabilecek. Ayrıca kimlerin hangi uygulamaları kullandığını rahatlıkla görebileceğiz. Apple ve Google ile uygulama platformu anlamında bir yarış içerisinde olmayan App Center, bu platformların sosyal katmanını oluşturacak. Facebook App Center’ın hizmete sokulduğu diğer ülkeler arasında Türkiye’ye ek olarak Brezilya, Fransa, Almanya, Rusya, İspanya ve Tayvan yer alıyor.

Facebook App Center‘da 600’den fazla uygulama yer alıyor. Bu uygulamalar yeni değildir, zaten bu uygulamaları Facebook hesabınızdan izin verdiğinizde onları hesabınıza yükleyebiliyor ve senkronize edebiliyordunuz. Uzun süredir Facebook kaydı olanlar için pek bir şey ifade etmese de yeni kullanıcılar için hangi uygulamları yükleyeceklerine karar vermede bir kolaylık sağlayabilir.

App Center’de uygulamaları incelediğinizde hangi uygulamanın hangi arkadaşınız tarafından kullanıldığını görebilmek mümkün. App Store aynı zamanda ilgili uygulamanın web sayfalasına yönlendirme yapabiliyor. Siz aplikasyonu tıklayıp sarın almak istediğinizde geliştiricinin sayfasında kendinizi bulabilirsiniz. Bu şekilde pazarlanan ücretli uygulamalardan Facebook’un %30 komisyon aldığı söyleniyor. Facebook App Center’in geçtiğimiz Mayıs ayında IOS uygulama mağazasına 83 milyon defa kullanıcı yönlendirdiği bilgisi Facebook tarafından paylaşılmıştı.

Facebook App Center’a buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın