Gündelik koşuşturmalar, iş stresi, bitirilmesi gereken görevler… Bir günü diğerinden farklı kılmayan bu rutinler içerisinde, neredeyse her anımız birbirine benziyor. Dünya bu kadar değil. Doğanın sonsuz renk aralığında kaybolmak kimi şehirlerde hala mümkün.

Gerçek olamayacak kadar güzel yerler, sadece fotoğraflarıyla bile dünyanızı değiştirmeye aday. Dünyanın en güzel bu yerleri, seyahat planlarınızı yeniden gözden geçirmenize neden olabilir. Sahi, bir sonraki güne nerede uyanmak isterdiniz?

Gerçek Olamayacak Kadar Güzel 10 Yer

10Aşk Tüneli, Ukrayna

Ukrayna’nın Kleven kasabasında masal evreninden dünyamıza açılan bir tren tüneli var. Sık ağaçlar arasında yolunu bulan tren seferlerini durdurunca yol aşıklara kalmış. Siz Aşk Tüneli’ne kimle giderdiniz?

10 YORUMLAR

  1. Neslihan Yamaç onlar lalenin değil, çalışmanın üstüne kondular. Koca ülkeyi kazıklar çakarak kurdular. Doksan yaşındaki insanların eli toprakta. Onlar sadece çalıştı, sadece.

    • Küçümseme yok, nüfus kalabalıklığı değil, onların nasıl çalışkan olduklarından söz ediyor. Bu da ekonomilerine, kişi başı milli gelirlerine yansıyor. Konya’da kişi başına düşen milli gelirle Hollandalıların milli gelirini, refah düzeyini kıyaslayın.

    • Laleler doğanın, Hollanda bunu aldı, markalaştırdı, sahip çıktı, daha dayanıklı hale getirdi ve pazarladı. Lale ile özdeşleşmiş bir tek şehrimiz bile yok bizim bu yüzyılda hala!

    • Laleler Osmanlının yani bizimdir. Bir devre ismini vermiş özel bir çiçektir bizim için. Ama maalesef şu an Hollanda ile özdeşleşti.

    • Osmanlı o dönemde laleleri dış ülkelerden almıştır kendi yetistirmemistir. Devre ismini veren laleler Osmanli’ya ait degildir.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın