Seyahat etmeyi kim sevmez?

Hemen herkesin hayallerini süsler alıp başını gitmek, farklı ülkeler görmek. Kimi zaman ekonomik nedenler, zaman, dil problemi engel olarak karşımıza çıkar. Bu kitabı yazmaktaki amacımız, aklınızdaki soru işaretlerini olabildiğince ortadan kaldırmak ve yola çıkmanızı sağlayacak bilgileri ve cesareti vermek.

Seyahatin üzerinde durduğu temel ayaklar en basit haliyle “ulaşım, konaklama ve yeme içme”. Yani bir yerlere gitmeniz ve orada hayatta kalmanız için gerekli birincil koşullar.

Biz de bu gerçekten yola çıkarak alt başlıklarımızı bu çerçevede hazırladık. Seyahat öncesi ve süresince ihtiyacınız olacak tüyoları ise ’pratik bilgiler’ altında derledik.

Seyahat etmek kimileri için bir hobi, kimileri içinse bir tutku, yaşam tarzı. Yoldayken kazanılan deneyimler ise bir ömre bedel, ufuk açıcı ve emsalsiz. Tüm bu seyahatleri bilinçli bir şekilde, insanın kendi gelişimine de olanak sağlayacak en akılcı yöntemlerle güvenli ve ekonomik bir şekilde yapmak ise zamanla kazanılan bir tecrübe.

Kitabın yazarları olarak 5 kıtada farklı amaç ve biçimlerde seyahatler gerçekleştirdik. Onlarca ülkede, onbinlerce kilometre yol katettik. Kullanmadığımız ulaşım aracı, denemediğimiz konaklama biçimi kalmadı.

Bizzat yaşayarak edindiğimiz iyi ve kötü tecrübeleri “Gezginin Pratik Seyahat Rehberi” adı altında kaleme aldık. Kitabı yazarken “Üzerinde güneş batmayan topluluk” Sırtçantalılar’ın üyeleri kişisel tecrübeleriyle bize destek oldu.

Yaşayarak öğrendiğimiz bu bilgi birikimine toplu bir halde sahip olmak bundan sonraki seyahatlerinizi daha iyi planlamanız ve çok daha keyifli ve ekonomik hale getirmeniz için gerekli bilgileri sunacaktır.

Sırt çantalı gezi için ipuçlarını Pratik Seyahat Rehberi sitesinde bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın