Her yıl eskilerine eklenen yüzlerce yeni seyahat uygulaması, seyahatleri daha kolay ve pratik hale getiriyor. Akıllı telefonlarımızı kullanarak Apple App store ve Google Play mağazalarından indirdiğimiz aplikasyonlar ile, Paris’te son dakikada bir otel odası ayırmak, Phuket’te plajda uzanırken bir sonraki seyahatimiz için en uygun uçak biletini almak, ilk defa gittiğimiz Tokyo’da nerede en iyi suşiyi bulacağımızı öğrenmek çok kolay. Seyahat planlarken kullanılabilecek ve hayatınızı kolaylaştıracak seyahat uygulamalarından bazılarını sizin için seçtik

En İyi Seyahat Uygulamaları

Seyahate çıkmadan

Skyscanner Skyscanner: Yüzlerce havayolu şirketinin web sayfalarında uygun fiyatlı uçak bileti aramayı tek ekranda birleştiren bu uygulama, en ucuz uçak biletini bulmayı kolaylaştırıyor. Destinasyon ve tarihler girildiğinde tüm havayollarını tarayarak istenilen filtreye göre seçenekleri sunuyor.

momondoMomondo: Skyscanner benzeri olan Momondo uçak bileti arama uygulaması ile, özellikle Avrupa uçuşları için pratik bilet fiyatlarının karşılaştırmalarını sunuyor. Filtrelerle listeleme seçenekleri geliştirilebiliyor. Kullanımı kolay hızlı bir arabirimi bulunuyor.

Diğer sayfaya geçin…>

12 YORUMLAR

 1. Ben son seyahatlerimde Google Çeviriyi kullandım, yerel halk ile kendi dillerinde iletişim kurmak güzeldi:-) Cümlelerimin anında Yunanca’ya sesli çevrilmesi amcaların da çok hoşuna gitmişti 🙂

 2. Yurt dışında gorev yapmaktayım, fakat Türkiye uzerizdeki hattım ve telefonum kayboldu. Bulunduğum ulkeden telefon ve hat aldım, fakat whatsapp programı sadece bulunduğum ulkedeki kisileri kapsıyor. Türkiye’deki arkadaşlarım telefon rehberimde olmasına rağmen whatsapp’ta göremiyorum. Yardımcı olabilecek arakadaslar var mı? Sevgiler.

 3. Hala Google Map iphone geri gelmedi ya! En önemli aplikasyon yok, yol yordam sormaya bile gerek kalmazdı Map uygulaması varken. Sabırsızlıkla bekliyorum, IOS Map ise tek kelimeyle dandik.

  • Google Map gelmesini aslında ben de dört gözle bekliyorum. Seyahatlerde en çok kullandığım 1 numaralı uygulamamdı. Apple harita uyguaması tek kelimeyle dandik. Onun yerine ücretli başka bir harita indirmek zorunda kaldım.

   Safar Browseri üzerinden Google Map kullanmaya devam ediyorum.

 4. Momondo daha yeni ve hesaplı fiyatlar çıkarıyor, fakat Skyscanner kadar kullanışlı değil. Mesela skyscanner’da tarih gözetmeksizin en ucuz uçak biletlerini sıralama sekmesi var. Kafanda planın yoksa bilet fiyatlarına bakıp kafandan plan yapmak için ideal. Momondo’da yok bu özellik. Ayrıca Momondo da ben tarih silmeyi beceremedim. Misal İtalya’ya gitmek istiyorum illa belli bir tarih girmem gerek. Kardeşim belki ben tüm sene boyunca müsaitim. Bana en ucuz seçeneğini getir dimi ama!

  • Skyscanner, tek kelimeyle harika, sade ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Hiç zorluk çekmeden kullanmak mümkün.

   Momondo da hoş, beğeniyorum, ama tabi önemli olan, taradıkları havayolu firması sayısı ve sundukları fiyat öenmli bence. Uçak bileti maliyetlerini göz önüne alırsak, en ucuz biletini bulup getiren en iyidir bana göre 🙂

Bir Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here