Google Glass, teknoloji severler tarafından heyecanla bekleniyor. Google’ın bir süredir üzerinde çalıştığı Google Glass, ürünün özelliklerinin bir bölümünü tanıttığı eğlenceli videolarla herkesi çok merak ettiriyor.

Hazırlanan videoda, hayatın içinden renkli anları göz hizasından izleyebiliyoruz. Sesli komut ile çalışan gözlük ile anında kayıt yapabiliyor, videolar ve fotoğraflar çekebiliyoruz. Navigasyona bağlanarak yön bulma, arama yapma, paylaşım, çeviri ve video konferans da gözlüğün yetenekleri arasında olacak.

Google-Glass-www.gezgintech.com

Google Glass Özellikleri

Videoda da göreceğiniz gibi sağ üstte beliren panel üzerinden Google özellikleri Google Glass üzerinden kullanılabiliyor. Google aramaları, bildirimler, hangoutlar ve diğer özellikler bu panelden görüntüleniyor. Videoda araç kullanırken bir adresin nasıl Google Glass üzerinden bulunabileceği de gösteriliyor, navigasyon hizmeti ile ilgili bilgiler de yine sağ panelde görüntüleniyor.

Dünyayı farklı gözlerden görmek, bu gözlükle mümkün olacak.

 

Google tarafından geliştirilen ve tüm teknolojileri bir gözlükte sunan ürünü Glass için yayınlanan yeni bir video, Google Glass’ın neler yapabileceği tekrar gözler önüne serdi. Sesli komut sistemiyle çalışan gözlük sayesinde, “take a picture” (fotoğraf çek) ya da “record a video” (video çek) komutlarıyla, eş zamanlı olarak o anın görüntüsü ve fotoğrafı çekilebiliyor. Navigasyon hizmeti de sunan gözlük, adres komutundan sonra görüş ekranının sağ tarafına gidilmek istenen adresin tarifini çıkartıyor.

Google Glass nedir?

Google Glass, şirketin aslında uzun zamandır hayalini kurduğu fakat son bir kaç ayda vücut bulan projesi. Gözlüğe yerleştirilen bir mini bilgisayar ve şeffaf mini ekran sayesinde Google Glass’ı kullanan kişi dünya ile olan bağlantısını koparmadan, yani bir ekrana bakma ihtiyacı olmadan internete başlı olabiliyor. HUD (Heads-up display) denilen bu arayüzün görünümünü biraz abartarak ”Terminatör gibi” diyebiliriz. Şeffaf ekranda gerçek zamanlı olarak güncellenen bir harita ya da ekranda akan yazılar görürken, aynı anda önünüzü de görebiliyorsunuz.[/colored_box]

Google-Glass-www.gezgintech.com

Google-Glass-www.gezgintech.com

Google-Glass-Özellikleri

google glass youtube

Google-Glass-www.gezgintech.com

Google Glass ne zaman çıkacağı konusunda net bir bilgi olmasa da, ön sipariş sürecini şimdilik ABD ile sınırlanmış durumda. Hem Wi-Fi hem de bluetooth ile çalışabilen Google Glass, Android işletim sistemini kullanacak. Google Glass fiyat için 1500$ civarında piyasaya sürüleceği öngörülüyor.

Ünlü bir Hollywood yıldızının OSCAR töreninde kırmızı halıda yürürken bu gözlüğü taktığını ve canlı hangout yaptığını bir hayal edin! Seyahatlerinizde elinizde kamera ile dolaşmak zorunda kalmayıp, çektiğiniz anlık görüntüyü ailenizle paylaştığınızı, web sitenizde online yayınladığınızı düşünün. Heyecan verici!

1 YORUM

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın