Seyahat tercihlerimizi belirleyen en önemli unsurlardan biri hiç kuşkusuz vize sorunu. Bir yere gitmek için yapacağımız planın ilk adımında o ülkenin vize isteyip istemediği sorusunu soruyoruz kendi kendimize.

Vize almak için toplanması gereken evraklar, vize masrafı, randevu bedeli ve harcanan zaman birçok kişinin vize isteyen ülkeye seyahat etme fikrinin değişmesine neden olabiliyor. Böyle durumlarda vizesiz ülkeler bir adım öne geçiyor.

Güney Amerika’da birçok ülkenin Türk vatandaşlarından vize istememesi bu ülkelere seyahat etmek için iyi bir neden. Sadece pasaportla vizesiz gidilebilen ülke fikri oldukça cazip. Güney Amerika’da vizesiz gidilebilecek ülkeler listesine göz atın.

Vizesiz Güney Amerika Ülkeleri

1. Arjantin 

Buenos-Aires-Arjantin
Buenos Aires, Arjantin

Arjantin, Güney Amerika Kıtası’nın renkli ülkelerinden birisi. İsmi Latince “Argentum” (gümüş) kelimesinden gelen Arjantin’de yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunları. Dünyada tangonun merkezi olarak kabul edilen başkent Buenos Aires, ülkede en çok ziyaretçi çeken nokta.

Lezzetli yemekleri, dünyaca ünlü futbol rekabeti, kilometrelerce uzunlukta plajları, renkli alışveriş caddeleri, tarihi meydan ve caddeleri, geniş park ve bahçeleri ile izini bırakan onlarca medeniyetin özelliklerinin görülebildiği ülke, doğal güzellikleri ile cezbedici.

Türk vatandaşları Arjantin’e yapacakları 90 güne kadar seyahatlerde vize uygulamasına tabi değil.

13 YORUMLAR

 1. Vizeye karşı topyekûn bir girişimde buluşalım yeni bir sayfa açalım. İSVİÇRE BANA 2007 DE VİZE VERMEDİ OYSA Kİ PASAPORTLARİMDA ZÜRİH E DEFALARCA GİTTİĞİM BELLİ BEN DE AĞIR İFADELERLE BANKALARININ KANLI PARAYLA DOLU OLDUĞUNU BELİRTEN EPOSTALAR YOLLADIM VE NOTERDEN İHTAR NAME ÇEKTİM. İSTANBUL KONSOLOSLARİ BENİ ARADI BİR BAYANDI NE YAPABİLİRİZ DEDİ SİZİN ÜLKENIZE BİR DAHA GİTMEYECEGİM TÜRKLERE HAKARET EDİYORSUNUZ DEDİM GİTMEDİM. İSVİCRELİLER DİĞERLERİ BURAYA GELİP GEZİP İS BAĞLANTILARI YAPABİLİYOR. TERÖRİSTLERE DE VİZE VERİYORLAR. BU BİZE YAPILAN BAŞKIDIR.
  HATA BİZİM ONURSUZ
  İNSANLARIMIZDA.
  GELİN MÜCADELE EDELİM.

 2. Thy san paulo direkt uçar….avrupa schengen ülkelerinde schengen vizeniz yoksa hlimanindan şehre gidemezsiniz…

 3. Bildiğim kadarıyla hayır. Uçacağın yere bağlı. Diyelim Anerika vizen varsa AirFransa ile uçarsa schengen getkemiyor gibi.

 4. Almanya Hollanda Fransa İsviçre de aynı gün havaalanında transit olabiliyormuyuz yani örnek Air France ile Paris te h.alaninda transit vizesiz gidebiluyormuyuz?

 5. Uçak biletleri azıcık ucuz olsa vize getirirler bize. Gidemiyoruz sanirim ondan vizesiz.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın