Türkiye, 4 mevsimin de hakkıyla yaşandığı harikulade ülkelerden birisi. Bu nedenle gerek yaz turizmi, gerekse de kış turizmi açısından tatil için pek çok farklı alternatifleri sunan bir ülke. Bu açıdan çok şanslıyız. Türkiye’nin turizm açısından gelişmiş bir ülke olmasının bir diğer sebebi de doğal güzelliklerin bolluğu ve tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu’da görülecek önemli tarihi eserler ve kalıntılar olması.

Kış sporları ile ilgilenenler, tatil tercihini kış turizminden yana kullanıyorlar.Çalışan kesimin bir çoğu ise tüm yılın yorgunluğunu atmak ve güzel bir tatil geçirmek için yaz aylarını bekliyor. Buna Türkiye’nin sahip olduğu eşsiz kıyıların da önemi büyük tabi.

Erken-rezervasyon-Anitur

Yaz turizmine oldukça uygun olan Ege ve Akdeniz kıyıları, hem doğasının güzelliği hem de hizmet veren tesislerin çokluğu ile dikkat çekiyor. Sn dönemlerde uygulanan her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptli oteller, tatilcilerin en çok tercih ettiklerinden.

Doğal güzellikleri ve tesisleri ile yaz turizmi için tam bir cennet olan Türkiye’ye yurt dışından da pek çok turist geliyor. Yabancı turistlerin uzun yıllardır kullandığı bir sistem olan erken rezervasyon sistemi son yıllarda ülkemizde de sıkça kullanılmaya başladı. Erken rezervasyon sistemi en basit tanımı ile, tatilinizi erken planlayıp uygun fiyat ve ödeme koşulları ile satın almanız işlemidir. Bu sistem Türkiye’de yaygınlaşmadan önce Türk turistlerin en büyük şikayeti, yabancı turistlerle aynı otelde, daha pahalı fiyatlara konaklanıyor olmaları idi. Erken rezervasyon sisteminin ülkemiz insanları arasında da yaygınlaşması ile bu adaletsizlik ortadan kalkmış oldu.

Büyük turizm firmalarının uyguladığı erken rezervasyon kampanyaları ile tatilinizi önceden planlayarak uygun fiyatlara satın alabilirsiniz artık. Üstelik bu kampanyalar dilenirse son 72 saate kadar iptal de edilebiliyor. Tatilini erken planlayanlar, herhangi bir sebeple bunu iptal etmek zorunda kaldıklarında parası yanmıyor.

Erken rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız o kadar karlı çıkıyorsunuz. Çünkü otel fiyatlarının değişmesindeki esas, yer azaldıkça fiyatın artması prensibine dayanıyor. Bu açıdan düşünüldüğünde kapıda yapılan satış ile erken rezervasyon ile yapılan satış arasındaki fark son derece büyük oluyor. Bu yüzden yaz tatiliniz için erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak karlı çıkmak mümkün.

Erken-Rezervasyon-TatilleriErken rezervasyon uygulamasının bireylerin bütçesini olumlu yönde etkilemesinin yanı sıra Türk turizmine de katkısı son derece büyük. Erken rezervasyon sisteminin sunduğu uygun fiyat ve uygun ödeme koşulları, yerli ve yabancı turistlere cazip geliyor ve insanlaro tatil yapma konusunda isteklendiriyor.

Bu nedenle, erken rezervasyon fırsatları sayesinde sezon gelmeden turizm kapasitesinin yüzde 60’lık kısmı doluyor.

Uzun bir çalışma döneminden sonra dinlenmek ve eğlenmek için tatil yapmak herkesin hayali. Siz de erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak hayalinizdeki tatili bütçenizi zorlamadan gerçekleştirebilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak turizm şirketlerinin sayfalarını inceleyebilir, erken rezervasyon otelleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Şimdiden iyi tatiller!

1 YORUM

  1. Sevdim bu erkenden rezervasyon işini ve indirimini. Eskiden yaz gelmeden izin belirliyemiyorduk, artık zorlayınca oluyor, tecrübeyle sabit.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın