Microsoft’un internet kullanıcılarına 1996 yılında sunduğu ücretsiz e-posta sağlayıcısı Hotmail Ağustos 2012 itibariyle yayın hayatına son verdi. Microsoft yola Outlook.com ile devam edecek. E-posta hizmeti veren Hotmail, 1996 yılında Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından yaratılmıştı ve 400 milyon dolara Microsoft tarafından satın alınmıştı.

Bugünden itibaren Hotmail.com ismiyle hizmet veren bu platform artık Outlook.com olarak hizmet verecek. 16 yıldır hizmet veren Hotmail cloud tabanlı bir yapıya geçip Gmail karşısında rekabete geçmeye hazırlanıyor.

2004 yılında Google Gmail hizmetini başlatmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Şu an pazarda %36 ile Hotmail liderken, %32 ile Yahoo Mail ve %31 ile de GMail pazardan paylarını alıyor. Outlook ile Microsoft rekabetteki yerini sağlamlaştırmak istediği açık.

Hotmail web sayfasına gitmek istediğinizde Outlook.com’a yönlendiriliyorsunuz.Outlook.com’da hotmail veya live e-posta hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Windows 8 ile birlikte gelecek metro arayüzünün tüm etkileri burada karşımıza çıkıyor. Üst barın rengini dilediğiniz gibi ayarlar kısmında kolayca anında değiştirebiliyorsunuz.

Tasarım ise oldukça sade, sol tarafta Hotmail dizaynında olduğu gibi gelen kutunuz ve diğer klasörleri yer alıyor. MSN oturumunuz açıksa ve yazışıyorsanız hiç MSN penceresini açmadan, Outlook sağ tarafta yazışmanızı sürdürebilirsimiz.

Diğer eposta adreslerini Microsoft Office Outlook’da olduğu gibi artık almak mümkün. Daha önce Windows Live ile gelen, sosyal paylaşım siteleri Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google+ güncellemelerini bildirim olarak  takip etmek mümkün.

Şimdiden 1 milyonu aşan kullanıcı kaydı olan Outlook.com adresinden adınıza veya daha önceki hotmail adınıza yeni mail adresinizi almak için acele etmeniz gerekiyor. Hotmail uzantılı mailinizi ise bugünden itibaren olduğu gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın