Türkiye’de tatil algısı tıpkı dünyada olduğu gibi son yıllarda hızla değişiyor. Teknolojinin de devreye girmesiyle birlikte tatile bakış, tatil rotası belirleme, tatil içeriğinin şekline yön verme gibi temel alanlarda büyük dönüşüm yaşanıyor.

Özellikle online mecra sayısının artması, gezginlerin paylaşımları, sosyal medyada yazılanlar, tatillerinden karelerini takipçileriyle paylaşan fenomenler derken liste gittikçe uzuyor…

Tüm bunların hazırlığını yaptığımız tatil planımızın oluşmasına katkısı oluyor. Bazen hiç aklımızda yokken gördüğümüz bir fotoğraf, okuduğumuz birkaç satır yüzünden harekete geçiyor, heyecanlanıyoruz. Bazen bir ünlünün sosyal medyadaki paylaşımı gitmeyi hiç düşünmediğimiz bir noktaya bizi sürüklerken, adeta dipsiz kuyu olan sosyal medya belirli alanlarda kendi uzman kadrolarını da oluşturuyor.

Hurriyet Seyahat Ekiİlgilerine göre çok çabuk kaynaşan, bir araya gelebilen internet kullanıcıları içerik ve paylaşımları gördükçe, tükettikçe, okudukça ve paylaştıkça iyi ve kötü şeklinde çok daha rahat bir şekilde karar verip, sonuca ulaşabiliyor.

Bu yüzden iyi olanlar markalaşıp takdir görürken, kötü olanlar eleniyor. Kullanıcılar, internetteki bu yoğunluk içerisinde iyinin, nitelikli ve doğru bilginin önemini kavramış durumda.  Bilgi kirliliğinden uzak durarak, güncelliğini yitirmiş bilgiye karşı cephe alınıyor.

Tam da bu noktada güvenilir seyahat kaynaklarına olan ihtiyacın önemi ortaya çıkıyor bir kez daha.

Türkiye’de haftalık düzenli yayımlanan tek seyahat gazetesi unvanını elinde bulunduran Hürriyet Seyahat yenilenen içeriğiyle seyahat tutkunlarının başucu gazetesi konumunda. Türk basınında yeri tartışılmaz Hürriyet gibi bir devin arkasında durduğu Hürriyet Seyahat, seyahat modası, seyahat sağlığı gibi en yeni bölümleri, Saffet Emre Tonguç, Ayhan Sicimoğlu gibi seyahat denildiğinde ilk akla gelen isimlerin her hafta yazdığı yazılarıyla alternatif rotalara yelken açmamızı sağlıyor.

Sadece seyahat tutkunlarının değil, yaşadığı evrenle ilgili farkındalık kazanmak isteyen herkes için arşivlik bir değere sahip olan Hürriyet Seyahat, klasik tatil anlayışının değişmesinde önemli bir rol oynuyor. Bu yüzden Hürriyet Seyahat’e bakmadan tatil planı yapmak doğru olmaz açıkçası.

Hurriyet Seyahat Eki

Okuyucularıyla etkileşimli sayfalarında, okuyucuların tatil deneyimlerini yansıttığı “Seyahat mektupları”, “Seyahat röportajları”, ”En iyi seyahat fotoğrafı”  gibi bölümler heyecan uyandırıyor. Ayrıca medya ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin tatil önerileri ve mekanlara ilişkin tüyolar rehberlik ediyor gezmeyi sevenlere…

Derli toplu, nitelikli, kaliteli ve zengin seyahat içeriği için Hürriyet Seyahat’e göz gezdirmekte yarar var… Hürriyet Seyahat her pazar Hürriyet’le birlikte tüm Türkiye’de okuyucularla buluşurken, aynı zamanda bu zengin içeriğe http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/seyahat/ adresinden de ulaşmak mümkün.

2 YORUMLAR

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın