Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir, gezilecek yerleri ile çok sayıda alternatif var. Ege’nin incisi olarak da bilinen şehir, masmavi denizi, birbirinden güzel plajları ve tarihi kentleriyle yılın her dönemi ilgi çekiyor. Kendine özgü mimarisi ve atmosferiyle İzmir çevresinde gezilecek yerler arasında yer alan Çeşme, Alaçatı, Foça, Bergama, Seferihisar ve Selçuk görülmesi gereken yerlerin sadece birkaçı ve çoğunlukla İzmir’in ilçelerini kapsıyor.

İzmir Civarında Gezilecek Yerler

20Karaburun

Ege Bölgesi’nin bakir kalmayı başaran yerlerinden biri olan Karaburun, İzmir şehir merkezine 105 km uzaklıkta. Kendi adını taşıyan yarımadanın en kuzey ucunda yer alan Karaburun, sessiz sakin yaşamı ve doğal güzellikleriyle biliniyor. Kokusuyla insanı etkileyen nergis çiçeğinin üretildiği, zeytin, zeytinyağı ve Ege otlarıyla sağlıklı yaşam üssüne dönüşen Karaburun gözlerden uzak bir nokta.

Karaburun’a kadar gelmişken Saip Köy Kahvesi’nde kahve için, tatil beldesi Mordoğan’da deniz keyfi yapın, Sakız Adası ve Midilli Adası’nı gören burundan Yunanistan’a el sallayın. Karaburun’da her biri aile işletmesi olan pansiyonlarda konaklayarak her dakika doğayla buluşmak ve huzuru bulmak mümkün.

62 YORUMLAR

  1. Ilıca’yı not edin. Gidin kalabalıktan uzak kafa dinleyin. Oradan Alaçatı’yı, Çeşme’yi ve köyleri gezin. Benden demesi.

Bir Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here