Ege’nin incisi İzmir, gezilip görülmesi gereken çok sayıda yere ev sahipliği yapıyor. Farklı kültürlerin buluşma noktası kent, deniz kokan sokakları ile ziyaretçilerini cezbediyor. Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri İzmir, kendine has lezzetleri, tarihi ve kültürel alanları ve modern yüzlü insanları ile hoşgörü kenti olarak anılıyor.

İzmir’de gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunan, Kemeraltı Çarşısı, Kordon, Saat Kulesi, Kültürpark, Teleferik, Asansör gibi noktalar hem soluklanmak hem de kenti hissetmek için ideal. Her birini gezdiğinizde kendinizi iyi hissedeceğiniz bu yerleri sizler için bir araya getirdik.

İzmir’de Görülmesi Gereken 10 Yer

10. St. Polycarp Kilisesi

Izmirdeki-10-Yer-Polikarp-Kilisesi
St. Polikarp Kilisesi’nin süslemeleri görenleri büyülüyor.

Kentin en eski yapılarından olan St. Polycarp Kilisesi‘nin tarihi 1625 yılına dayanıyor. Kilise, Romalılar tarafından yakılarak öldürülen ve daha sonra Aziz ilan edilen St. Polikarp’a ithaf ediliyor. Mimari özellikleri ile ilgi çeken yapıda St. Polikarp’ın hayat hikayesinin anlatıldığı freskler görülmeye değer.

İzmir’de şehrin kalbinin attığı Konak’ın Çankaya semtinde bulunan kilise, Cumhuriyet Meydanı, Konak Meydanı, Kemeraltı Çarşısı, Kordon ve Pasaport İskelesi’ne eşit uzaklıkta. Kilise, kent merkezini gezenlerin listesine dahil etmesi gereken yerler arasında.

16 YORUMLAR

  1. İzmir’de hemen hemen her sokak sizi başka bir keşif noktasına sürüklüyor. Merkezinin yanı sıra ilçelerini de gezmek gerek.

  2. İnciraltı, Kordondaki Atatürk Müzesi, tabiki İzmir Arkeoloji Müzesi ve Etnografya Müzesi, Uşakizade Köşkü, Kıbrıs Şehitleri, Gül Sokak ve tabiki vapurla Körfez’de gezinti.

  3. Kızlarağası hanı,karşıyaka Mustafa Kemal Paşa camii,alsancak kıbrıs şehitleri caddesi,buca St.John baptist kilisesi,balçovada da gemi müze vardı hala duruyorsa.. Benim aklıma gelenler bunlar..en çok merak ettiğim yeri ise:karaburun inşallah birgün giderim 😉

    • karaburunu mutlaka görmelisiniz. küçükbahçe köyünde 4 gün kaldım iki hafta önce. çok keyifliydi. hala etkisindeyim. 🙂

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın