Antik kent denildiğinde, yüzlerce yıl öncesinde yaşamış uygarlıkların kültür, mimari, sanat veya bilim gibi alanlarda bıraktığı izler canlanır zihinlerde. İlahi güçler, antik kentlerin canlı kalmasını sağlayamasa da o dönemlerde yapılan tapınaklar, kentlerin barış ve birliktelik sembolü olmaları nedeniyle oldukça önemli bir yere sahip. Bu eşsiz geçmişi daha derinden öğrenmek için dünyanın en eski tapınakları ve antik kentlerini buluşturan bu listeye göz atarak, geçmişin mistik ve zengin dünyasına doğru bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz!

Dünyada Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Antik Kent ve Tapınak

10Knossos, Yunanistan

1700 ve 1400 yılları arasında kademeli olarak inşa edilen Knossos, Minos Uygarlığının başkenti olarak biliniyor. İçerisinde çok sayıda avlu, oda ve çeşitli yaşam alanları bulunan Knossos Sarayı ise antik kentin en önemli yapısı. Kentte yapılan kazılar sonucu elde edilen tarihi eserler ise Kandiye Arkeoloji Müzesinde sergileniyor.

ÖncekiMevlana’nın Şehri Konya
SonrakiAmazonlar Kimdir
Pratik gezi ve seyahat rehberi. Yurtiçi ve yurtdışı gezilecek yerler, seyahat ipuçları, görülecek yerler, en güzel yerler hakkında bilgiler sunan gezi rehberi.

4 YORUMLAR

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın