Şehrincocukhali.com’un kurucusu Özge A. Lokmanhekim, sizleri Londra’yı keşfetmeye davet ediyor!

Özge A. Lokmanhekim, Kemal’in Londra Günlüğü adlı kitabıyla seyahat etmeyi seven minik okurları ve ebeveynleriyle buluşuyor.

Çocuk-ebeveyn ilişkisinin en olumlu ve keyifli yanlarını sergileyen Kemal’in Londra Günlüğü, anne-babası ile Londra’ya giden minik Kemal’in gözünden şehri anlatıyor.

Kemal'in Londra Günlüğü
Kemal’in Londra Günlüğü

Özge A. Lokmanhekim: Çocuklar için didaktik ve eğitici, illa bir mesaj vermek isteyen kitaplar satın almayı sevmiyorum. Hayal gücünü geliştirecek, gerçek bir hikayesi olan ve çizimlerini beğendiğimiz kitapları alıyoruz. Kemal kendi kitaplarını artık kendi seçiyor. Dili benim için çok önemli, bazı çeviri kitaplar o kadar kötü bir Türkçe ile yazılmış oluyor ki, ben bile okurken zorlanıyorum.

Resimleri detaylı olan kitapları seviyoruz, kitabı okuduktan sonra resimleri ayrıca inceleyip üzerinde konuşmayı seviyoruz. Bir de yapacaklarımıza göre kitap alabiliyoruz. Örneğin ilk uçak yolcuğumuz öncesi uçakla seyahati anlatan kitaplar aldık. İlk diş hekimi ziyaretimiz öncesinde de bir çocuğun diş doktoruna gittiğini anlatan bir kitap okumayı istedik. Böylece neler yaşayacağını kitaptan öğrenen oğlum daha rahat bir şekilde yola çıkıyor.

Kemal'in Londra Günlüğü

UNIQ İstanbul Adres: Maslak / Ayazağa Caddesi No:4 (Her 20 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi bulunmaktadır.)

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın