Seyahat etmek, yeni yerler görmek insanı özgürleştiriyor. Yabancı bir ülkeye adım attığınızda, kültürel farklılıklara şaşırıyorsunuz, tadına vardığınız her yepyeni lezzet insanı heyecanlandırıyor. Ülkelerin tarihsel ve doğal zenginliklerini keşfetmek ve yeni şeyler öğrenmek hem bilgimizi hem iç dünyamızı zenginleştiriyor.

Bambaşka ülkeleri keşfetmek için biraz da fırsatçı olmak gerekiyor. Seyahat bütçesinin en önemli maliyetlerinden olan ve en çok şikâyet ettiğimiz uçak bileti fiyatları kampanyalarını kaçırmamak keşfetmeye giden yolda ilk yapmamız gereken şey.Doğal güzellikleri, yaşam tarzları, tarihi özellikleriyle cezbedici şehirleri görmek için harekete geçin!

Qatar Airwaysturna.com sitesinden seçili hatlarda alacağınız biletlerde sınırlı sayıda %60’lara varan gerçek indirimler sunuyor.

Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Harika Şehir

1. Male, Maldivler

Maldivler-Male

Toplamda 1,200 adadan oluşan Maldivler’in başkenti Male, turkuaz renkli deniz ve bembeyaz kumlarla çevrili adaları keşfetmek isteyenler için en güzel başlangıç noktalarından. Deniz kıyısındaki villalarda konaklamak, kumsalın üzerine kurulu romantik masalarda yemek yemek, muhteşem Uzak Doğu masajlarıyla kendini şımartmak için Male’yi tercih edin.

Romantik çiftler için ideal. Turna.com’da Qatar Airways ile Maldivler her şey dahil 331$ tıklayın.

2. Zanzibar, Tanzanya

Zanzibar-Tanzanya

Queen grubunun solisti Freddie Mercury’nin doğum yeri olan Zanzibar, Tanzanya’ya bağlı bir ada. Palmiyelerin sıralandığı, muhteşem bir doğaya sahip olan ada; birbirinden enfes çok sayıda ince kumlu beyaz kumsalları, gel git olayına tanıklık edilebilen heyecan verici sahilleri ve romantizmi hissettiren otelleri ile ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Özellikle deniz, şnorkelle dalış ve scuba dalış sevdalılarına önerilir. Kapıda vize 50$’a alınabiliyor.

Turna.com’da Qatar Airways ile Dar es Selam her şey dahil 438 USD uygun uçak bileti kampanyasını kaçırmadan tıklayın.

3. Colombo, Sri Lanka

Sri-Lanka-Colombo

Hindistan’ın güneyinde, Hint Okyanusu üzerinde yer alan Sri Lanka’nın başkenti Colombo, dünyaca ünlü Seylan çayının da anavatanı. Aromatik çayları, tropikal ormanları, etkileyici Budist tapınakları, bakir koyları ile Colombo, keşfedilmeyi bekleyen cezbedici rotalardan biri. Farklı inanç ve etnik grupların bir arada yaşadığı şehir, bu birlikteliğin uyumunu deneyimlemek için ziyaret edilmeli. Kültürel seyahatleri sevenlerin dikkate alması gereken bir ülke. Kapıda vize veya e-vize 30$.

Turna.com’da Qatar Airways ile Colombo her şey dahil 312$ uçak bileti kampanyasını kaçırmadan tıklayın.

4. Mumbai, Hindistan

Mumbai-Hindistan

Mumbai ya da Bombay, Hindistan’ın en büyük, dünyanın da üçüncü en büyük metropolü. Bollywood olarak bilinen Hint sinema endüstrisinin merkezi olan şehir, içerisinde barındırdığı farklı kültür ve dilden insanlarla tam anlamıyla bir renk cümbüşüne sahip. Hindistan’daki rengarenk yaşama tanık olmak, ilginç ve şaşırtıcı Hint kültürünü hissetmek için Mumbai iyi bir başlangıç olabilir. Hindistan vize istiyor.

373 USD Mumbai biletini hemen almak için tıklayın.

5. Katmandu, Nepal

Katmandu-Nepal

Nepal’in başkenti Katmandu, UNESCO Dünya Mirası Listesi koruması altında. 1970’li yıllara kadar özgürlükler şehri ve Hippilerin cenneti olarak kabul edilen Katmandu, günümüzde etkileyici Budist ve Hindu tapınakları ile tanınıyor. Hareketli sokakları, karmaşık trafiği, her köşede kendini gösteren yerel kültürü ve özellikle doğa sporlarına uygun parkurlarıyla Katmandu, aklınızda olsun. Ekonomik seyahat planlayan gezginlerin listesine aday.

Qatar Airways, zaman zaman turna.com sitesinden seçili hatlarda alacağınız Asya biletlerinde sınırlı sayıda %60’lara varan gerçek indirimler sunuyor.

Diğer sayfaya geçin…

8 YORUMLAR

  1. Hakkaten ilginç şehirler varmış, iyi bir derleme olmuş, emek verdiğiniz için teşekkürler bu tür yazılarınızın artması dileğiyle.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın