Eğer siz de, ‘Kışın tatil mi olur’ diyenlere inat kış tatili için plan yapanlardansanız, bu liste sizin için oldukça cezbedici olabilir. Türkiye‘de kış döneminde gidilebilecek yerleri bir araya getiren bu liste sayesinde, tatilde karlarla kaplı bembeyaz bir dünyaya uyanmak ya da kaplıcaların sıcak sularında şifa bulup rahatlamak mümkün.

Türkiye’de En Etkileyici Kış Tatili Yerleri

Sandıklı, Afyon

Sandıklı, Afyon

Kaplıcaları ve termal otelleri ile Ege Bölgesinde en sık ziyaret edilen yerlerden biri olan Sandıklı, dışarıda yağan kara rağmen sıcacık sularda dinlenme imkanı sunan cazip bir kış tatili noktası.

Balçova, İzmir

Balçova, İzmir

Tarihte ‘Agamemnon Kaplıcaları’ adıyla anılan ve 2500 yıldan bu yana şifa dağıtan Balçova‘daki kaplıcalar, İzmir şehir merkezine yakınlığı nedeniyle kaplıcaya gelmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında.

Kızılcahamam, Ankara

Kızılcahamam, Ankara

Doğa yürüyüşleri için de oldukça uygun bir coğrafyaya sahip olmasına rağmen sağlık turizmi bakımından daha ön planda bulunan Kızılcahamam, Roma döneminden kalma tarihi kaplıcalarıyla ünlü.

Gönen, Balıkesir

Gönen, Balıkesir

Balıkesir’in doğayla iç içe bulunan kaplıcalarıyla adını duyuran şirin ilçesi Gönen, Milattan Önce 2. yüzyıla dayanan antik kaynaklarda da, sıcak su şehri anlamına gelen ‘Thermi’ adıyla anılıyor.

Sapanca, Adapazarı

Sapanca, Adapazarı

Kış aylarında kafa dinleyebileceği sakin yerler arayanların uğrak noktası olan Sapanca ve Sapanca Gölü çevresi, özellikle kar yağışının olduğu zamanlarda ziyaretçilerine unutulmaz manzaralar sunuyor.

Ilgaz, Çankırı, Kastamonu

Ilgaz, Çankırı, Kastamonu

Çankırı ve Kastamonu şehirleri arasında kalan Ilgaz Dağı Milli Parkı sayesinde bahar dönemlerinin yanı sıra kış tatillerinin de gözdesi olarak gösterilen Ilgaz‘da, tarihi kalıntıların bulunduğu köyler de görülmeye değer.

Kartepe, Kocaeli

Kartepe, Kocaeli

Hem kayak keyfi yapmak hem de şehre yakın bir yerde olmak isteyenler için oldukça ideal bir nokta olan Kartepe, dört bir yanı saran beyaz örtünün büyüleyici manzarasıyla kendine hayran bırakıyor.

Erciyes, Kayseri

Erciyes, Kayseri

Kış sporları için oldukça elverişli şartlara sahip kayak merkezi ve tırmanış meraklılarının gözdesi Erciyes Dağı ile dikkat çeken Erciyes, dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor.

Uludağ, Bursa

Uludağ, Bursa

Bembeyaz görünümüyle Türkiye’de kış turizmi denildiğinde ilk akla gelen yerleri arasında bulunan Uludağ, sayısız konaklama ve eğlence tesisiyle konuklarına hareketli ve eğlenceli bir tatil fırsatı sağlıyor.

Pamukkale, Denizli

Pamukkale, Denizli

Karşıdan bakıldığında devasa merdivenleri andıran görkemli travertenlerinin yanı sıra Hierapolis Antik Kenti ve termal otelleriyle de adından söz ettiren Pamukkale, kış tatili planlarının baş köşesini süslüyor.

Kış soğuklarından ve hastalıklardan bunalıp, işlere biraz mola verme zamanı geldiğinde çantanızı kapıp, sıcak kaplıcalara ya da kardan adamların havada uçuştuğu kayak tesislerine doğru yola çıkma şansını kaçırmayın.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın