Seyahat severlerin birçoğu ziyaret edeceği destinasyona vize uygulamasına göre karar veriyor. Seyahat planları için, Kuzey ve Orta Amerika’da vize istemeyen ülkeler, farklı bir rota imkanı sunuyor.

Bürokratik işlemler, evrak toplama derdi, vize masrafları ve zaman kaybı gibi durumlar vizesiz ülkelere gitmeyi teşvik ediyor. Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat etme imkanının olduğu Kuzey ve Orta Amerika ülkeleri bu açıdan avantajlı. Doğal güzelliklerin korunduğu ve diğer bölgelere göre daha az turistin ziyaret ettiği bu ülkeler alternatif bir rota olabilir.

Vizesiz Kuzey ve Orta Amerika Ülkeleri

1. Antigua ve Barbuda 

Antigua-Barbuda
Antigua ve Barbuda

Karayip Denizi’nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubuna dahil olan Antigua ve Barbuda, ismini 1493’te adayı keşfeden Kristof Kolomb’un İspanya’daki Santa Maria de la Antigua Kilisesi’ne ithafı ile almış. İngiliz kolonisi olduğu dönemde şeker tarımında çalıştırılmak üzere adaya getirilen Afrikalı köleler, bugün nüfusun çoğunluğunu oluşturuyor. 1970’te başlayan bağımsızlık hareketi sonucunda, 1981 yılından bu yana ülke bağımsız.

Sahilleri, tropikal meyveleri ve sıcak kanlı insanları ile tanınan ülkeye Londra ve Toronto’dan doğrudan ulaşmak mümkün. İki ayrı büyük ada Antigua ve Barbuda ile çok sayıda adacıktan oluşan ülkenin başkenti Saint John. Türk vatandaşları adaya yapacakları 30 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaf.

5 YORUMLAR

  1. Merhaba ben İstanbul’dan New York aktarmalı Bahamlar’a gitmek istiyorum. Yalnız New York’ta 18 saat gibi bir aktarma süresi var. Acaba burda benden transit vize isterler mi? Bir de bu 18 saat süre zarfında havaalanın icinde bir yerde mi bekletiyorlar?

  2. Selam ben erkek kuaförlüğü yapıyorum. Anlaşabilir modda İngilizcem var. Çalışabileceğim turistik bir yer arıyorum. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

  3. Gidebilmek için yine vize isteyen ülkeler den geçiş sağlanıyor direk oraya türkiyeden ulaşım yok sanırım bu durumda vize isteme m eşinin anlamı varmi vize isteyen ülkelerden aktarma ile ulaşılacak sa

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın