WordPress, kişisel blog platformları arasında en güçlü sistemlerden birisidir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek birçok çekici özelliği üzerinde barındırmaktadır. İster kişisel bir blog veya bir gezi sitesi, ister işinize ait profesyonel bir web sitesi yapmayı planlayın, WordPress ihtiyacınıza cevap verecektir. Şöyle bir göz atacak olursak WordPress’in özelliklerinden bazıları şunlardır;

Çok Tercih Edilmesi, Çok sayıda kullanıcısı olduğundan program geliştiriciler tarafından da WordPress önemsenmektedir. Program geliştiriciler biri birinden ilginç ve faydalı kodlar geliştirerek kullanıma sunmaktadırlar.

Kurulum Kolaylığı, Sadece birkaç dakika içerisinde bir bloga sahip olmanız mümkün, evet birkaç dakika. Öğrenmesi kolaydır.

WordPress-LogoKolay Geliştirilebilmesi,  Kod geliştiriciler kullanımı oldukça yaygın olan WordPress için biribirinden ilginç ve faydalı eklentiler geliştirmektedirler. WordPress sitesinden ihtiyacınıza hitap eden ve ücretsiz indirebileceğiniz eklentilerle profesyonel görünümlü bir web site hazırlamanız mümkün.

Tema Seçenekleri,  Bir web sitesi için en önemli şey içerik olsa da onu okuyucunun gözüne çekici gösterecek olan şey web sitenizin görünüşüdür. WordPress gerek ücretsiz, gerekse de ücretli bulabileceğiniz binlerce tema seçeneğine sahiptir. Sıradan görünümlü bir bloga, profesyonel hazırlanmış bir tema ekleyerek profesyonel bir görünüme kavuşturmak kolaylıkla mümkün.

Güncellenmesi ve Geliştirilmesi, Her yeni güncelleme ile heyecan verici özellikler ve yetenekler WordPress’e dahil olmaktadır. Böylelikle hem güvenlik artmakta, hem de daha sağlam ve stabil çalışması sağlanmaktadır.

Yönetim Kolaylığı, WordPress sisteminin admin yapısının kullanım kolaylığı onun bu kadar sık kullanılmasının diğer sebebidir. Sade hazırlanmış yan menü paneliyle, yönetim seçeneklerine kolaylıkla ulaşmak mümkün. Eklenti yüklemek, sayfalar, kategoriler, etiketler arasında dolaşmak ve onları editlemek kolaydır.

Esnek Yapısı, Başlangıç olarak sadece kişisel düşüncelerinizi paylaştığınız blogunuz gün gelince binlerce okuyucu tarafından takip edilebilir. Blogunuzu büyütmek ve talebe göre değiştirmek istediğinizde önünüzde hiçbir engel yoktur. Bugün yüzbinlerce ziyaretçisi olan portaller ve e-ticaret siteleri arasında WordPress altyapısını kullanan çok sayıda web sitesi bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için WordPress Nedir? makalesine göz atabilirsiniz.

1 YORUM

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın