Seyahat sektörü hem rekabetin yüksek olduğu hem de oldukça yenilikçi bir sektör. Online araç kiralamada pek çok firmanın yer aldığı Türkiye piyasasına 2015 yılı Ocak ayı sonunda giriş yapan Vivi, farklı araç kiralama firmalarını bir araya getirerek daha rekabetçi fiyatlarla hizmet sunuyor.

Vivi, Türkiye’nin her yerinden online araç kiralamaya olanak sağlayan kaliteli ve güvenilir rent a car firmalarını, en iyi fiyat garantisi ile bir araya getirmiş. Bununla birlikte araç kiralarken karşınıza çıkabilecek ek fiyatlar veya işlemler yerine standart kiralama koşulları da önererek piyasadaki rakiplerinden farklılaşıyor. Vivi’de ekstralar, teslimat ücretleri, KDV, sigorta, kasko gibi kullanıcının karşısına çıkabilecek tüm durumlar fiyata dâhil. Ayrıca araç kiralamada başı çeken havaalanları yerine adrese teslim seçeneği de sunmasıyla da öne çıkıyor.

Vivi-Arac-Kiralama

Tescilli markasıyla Türkiye’deki oto kiralama sektörünün lider firmalarından biri olan ve UGR Teknoloji Ltd’nin sorunsuz hizmet anlayışındaki faaliyet alanlarından da biri. Vivi, kullanıcılarına yapılan aramalarda en iyi sonuçları göstermek için geliştiren, anlaşmalı olduğu araç kiralama firmalarının en uygun fiyatları, çalışma şartları, araç teslimat noktaları, teslimat saatleri, araçlarının kiralama için uygun olup olmadığını gerçek zamanlı olarak takip ediyor. Sonuçlar arasında seçtiğiniz araç için ön ödeme yapıp, aracı rezerve ediyorsunuz.  Rezervasyon formunuzda aracı teslim alacağınız müşteri temsilcisinin iletişim bilgilerini görüyorsunuz.

Farklı büyüklükteki araç kiralama firmalarını bünyesinde bulundurmasından dolayı, tedarikçileriyle yaptığı anlaşmalar sayesinde, kullanıcının hangi firmadan aracı kiraladığından bağımsız olarak standart bir kiralama koşulu oluşturmuş. Vivi, araç kiralama işlemi yapan her kullanıcısından, süreç sonunda tedarikçi şirketi oylamasını istiyor. Yüksek puan alan tedarikçiler bu sayede aramalarda daha üst sıralarda görünüyor.

Anlaşmalı olduğu oto kiralama şirketlerinin tüm fiyatlandırma politikası, araç teslim noktaları ve saatleri, araç çeşitleri, çalışma şartları ve aracın müsait olup olmadığı sistemde kontrol altında olduğu için yanılma payı çok düşük. Ayrıca araç sıralamaları en ucuza göre değil, en iyi hizmete en uygun fiyat karşılaştırma sonuçlarını veren firmaya göre sıralanıyor. Mini, ekonomik, orta, üst, lüks, premium gibi tüm araç gruplarında ve neredeyse tüm lokasyonlarda araba kiralama hizmeti alınabiliyor. Bununla birlikte tek tıkla değişiklik ve iptal yapılabiliyor. Aracı kiralarken hizmet alanın aklına takılan tüm sorulara yanıt verildiği gibi, sistem kendi içinde fırsat ve kampanya oluşturarak kullanıcıya en iyi teklifi veriyor.

Özellikle İstanbul Sabiha gökçen araç kiralama ve Atatürk havalimanı en çok araç kiralık araba taleplerinin yapıldığı noktalar. Vivi’nin bir başka özelliği de API servisleri ile tedarikçi firmaların verilerini toplayan piyasadaki muadillerinden farklı olarak, kontrolü tedarikçi firmalara bırakıyor oluşu. Firmalar stok, tarih, rezervasyon, araç, yetkili fiyat ve kampanyalarla ilgili bilgileri kendilerine ayrılan panelden düzenleyebiliyor.

2015’i 4 binden fazla rezervasyon ile kapatan Vivi’nin, servis üzerinden yapılan kiralama işlemlerinin toplam süresi 30 bin günü geçmiş. Yıl sonuna kadar Avrupa’ya açılmayı planlayan Vivi’nin 2016 yılı için önceliği ise mobilde yer almak.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın