Online otobüs bileti hizmeti sunan oBilet.com, 2 başarılı gencin, oldukça potansiyel vadeden bir alanda ortaya koyduğu bir proje. Otobüs bileti almak için otobüs firmaları şubelerini gezmekten bıkan Bilkent Endüstri Mühendisliği’nde okuyan 2  genç tarafından kurulan oBilet.com, son zamanlarda sayıları artmaya başlayan online seyahat bileti pazarında rekabet ediyor.

Pamukkale, Ulusoy ve Varan Turizm gibi birçok otobüs firmalarını tek bir platformda toplayan ve üyelerine özel otobüs bileti fırsatları sunan obilet, tercih edilecek firma hangisi olursa olsun en uygun fiyatlı otobüs bileti sunuyor.

Türkiye’nin “online otobüs bileti” gişesi olan oBilet.com’da, şu anda 70’in üzerinde otobüs şirketi bulunuyor. Müşterilerine açıldığından bugüne kadar 10.000’den fazla bilet satmış bu başarılı girişimin günlük en yüksek otobüs bileti satış rekoru ise 176.

oBilet-Online-Otobus-Bileti

Türkiye’nin en büyük otobüs firmaları Pamukkale, Ulusoy, Varan ve diğer bir çok otobüs biletleri satış hizmetlerini tek elden sorgulama imkanı sağlayan, otobüs rezervasyon sitesi oBilet.com, Skyscanner, Kayak gibi uygun uçak bileti sorgulama sitelerinin benzeri bir sistemle çalışıyor. Otobüs turizm firmalarının yüzlerce sefer seçeneğini tek sistemde toplayan sistemde, kullanıcılar, tek tek otobüs firmalarının sitelerini girip, oradan oraya sürüklenmek derdin de kurtuluyor.

oBilet üyeliği ücretsiz. Online otobüs bileti alma işlemleri kredi kartı ile güvenli bir şekilde yapılabiliyor. E-posta ve SMS ile bilet detayları telefona gönderiliyor. Biletler elektronik olarak hazırlandığından, biletkaybetme ve unutma gibi dertlerden de kurtarıyor. Biletini yazdırmak isteyenler otobüs şirketinin gişelerinden bu işlemi yapabiliyor. Gerektiği durumda sadece kimlik göstermek yeterli. iPhone, Blackberry ve Android akıllı telefonlarıyla da bilet alınabiliyor. Şubat ayında mobil uygulamasını da yayınlanan oBilet, şu anda 12 binden fazla indirme sayısını geçmiş durumda.

Online-otobus-bileti

Şimdilerde ucuz uçak bileti bulmak artık eskiye kadar daha kolay olsa da, erken rezervasyon yapılmadığında, uygun fiyatlı biletler erkenden tükeniyor. Günümüzde otobüslerde kullanılan eğlence teknolojiler ve konfor artık uçaklarla yarışıyor durumda. Önceki hafta İstanbul-İzmir otobüs yolculuğumda tek kişilik koltuklarda, önümde Android’li eğlence sisteminin olduğu koltukta, kahvemi yudumlayarak keyifli bir yolculuk yaşamıştım. Wi-Fi internet, geniş koltuk araları ve verilen hizmet ile dikkat çeken otobüs taşımacılığı hizmetleri, özellikle acelesi olmayanlara daha çok hitap ediyor.

Gelişen ve değişen seyahat alışkanlıklarına sahip  tüketicilerin dikkatini çekmek için, geleneksel uygulamalardan fazlasını yapmak gerektiği bir gerçek. Bugün birçok marka online sistemlere ayak uydurmaya çalışırken, obilet.com tek bir yerden e-bilet satın alma kolaylığı sunması ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Bir sonraki seyahatinizde, hızlı ve güvenilir bilet almanın adresi oBilet.com’u hatırlamayı unutmayın.

Bon voyage!

9 YORUMLAR

  1. Son 3 senedir internet dışında bir yerden otobüs bileti almadım bende açıkcası. Artık bu tarz şeyler için internet tercih edilmeli diye düşünüyorum.

  2. Böyle sitelerden çok ucuza satın alabilirsiniz, Kendi açtığım terminalden.com adresinde ben bile şaşırmıştım en başlarda nasıl bu kadar ucuz otobüs bileti olabilir diye. İnternetten otobüs bileti almanızı tavsiye ederim.

  3. Bayram tatili için İzmir’e bilet aldım o bilet’ten 🙂 Otobüs firması bilet fiyatından daha ucuza aldım hem de. Nasıl daha ucuza satıyorlar bilmiyorum ama iyi yapıyorlar 🙂 Cebimde kaç kuruş kalsa kardır.

Bir Yorum Yaz