Her yıl on binlerce Türk vatandaşı yurt dışı seyahati yapmak için Avrupa ülkelerini tercih ediyor. Binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini taşıyan Avrupa şehirleri, müzeleri, hareketli yaşamı, estetik yapıları, park ve bahçeleri, zengin yemek kültürü ile yeni yerler keşfetmek isteyenler için tam anlamıyla bir cennet.

Son dönemde giderek popülerleşen otobüsle Avrupa turu, özellikle gençlerin ve kısa sürede çok sayıda Avrupa şehrini deneyimlemek isteyenlerin tercihi.

Otobusle-Avrupa-TuruOtobüsle Avrupa turu neden yapılmalı

Her biri mesafe olarak birbirine yakın konumda bulunan Avrupa şehirlerini keşfetmek için en iyi yöntemlerden biri otobüs turları. Türkiye çıkışlı gidiş-dönüş uçak bileti masrafı, konaklama ve gidilen şehirdeki ulaşım giderleri hesap edildiğinde Türkiye çıkışlı otobüslü Avrupa turları oldukça ekonomik bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Programa göre 15-21 gün olarak değişen otobüslü Avrupa turları ile İstanbul’dan hareket eden otobüs 15’ten fazla ülke ve bu ülkelerin başlıca şehirlerindeki rotayı takip ediyor. Avrupa hakkında fikir sahibi olmak isteyen, Avrupa ülkelerini daha önce deneyimlememiş ya da hızlı bir Avrupa deneyimi yaşamak isteyenler için ideal bir rota sunan bu program ile akılda kalan bölgeler ile gelecekteki gezilerin programı rahatlıkla yapılabiliyor.

Avrupa-Otobus-Turu
Amsterdam, Hollanda

Normal koşullarda bir Avrupa ülkesini tanımak, şehirlerini keşfetmek için en az birkaç gün ayırmak gerekiyor. Ancak dar zamanda çok yer görmek ve zamanı daha etkili kullanabilmek adına otobüslü Avrupa turlarını bölgeyle ilgili fikir sahibi olmak için doğru bir yöntem olarak kabul etmek gerekiyor.

Otobüsle Avrupa turlarının katılımcı profilinin gençlerden oluşması, otobüsteki eğlence ve sohbet ortamının yeni arkadaşlıkların oluşması için sunduğu katkıyı da unutmamak gerek.

Rota ve programa göre 2-3 günde bir otel konaklaması imkanı da sunan bu yolculukta her durak öncesi otobüste rehber anlatımı ile ziyaret edilmesi gereken noktalar belirtiliyor. İster grupla, ister bağımsız olarak hareket edilerek araç hareket saatine uymak şartıyla herkes gidilen şehirde istediği yerde vakit geçiriyor.

Otobuslu-Avrupa-Turu
Floransa, İtalya

Otobüsle Avrupa’ya kimle gitmeli

Türkiye’de otobüsle Avrupa turunu resmi olarak gerçekleştiren ilk şirket unvanını taşıyan Eyobus, otobüsle Avrupa deneyimini yaşamak isteyenler için ilk akla gelen oluşumlardan. Alanda faaliyet gösteren firmalar arasında TURSAB’a kayıtlı tek firma olan Eyobus, İstanbul çıkışlı ve varışlı otobüslü Avrupa turu ile İstanbul’dan uçak çıkışlı ve varışlı Kuzey Avrupa turu düzenliyor.

Ekonomik oluşu, nitelikli katılımcı profili, kısa sürede Avrupa’nın birçok ülkesi ve şehrini deneyimleme imkanı ile otobüsle Avrupa turu aklınızda olsun!

1 YORUM

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.