Dünyanın en gözde kentlerinden biri olan Paris’te dünyaca ünlü yapılar, müzeler, sanat galerileri ve meydanlar olmak üzere pek çok önemli gezi noktası yer almaktadır. Bu büyüleyici şehirde görmeniz gereken durakları sizin için bir arya getirdik.

Paris’in simgelerinden biri olan Eyfel kulesi şehirde görülmesi gereken yerlerin başındadır. Şehirdeki diğer önemli noktala ise Notre Dame Katedrali, Sacre Coeur Kilisesi, Louvre Müzesi, Zafer Takı ve Şanzelize Caddesi’dir.

Louvre Müzesi

Louvre-Muzesi
Mona Lisa’ya yer veren Louvre müzesi ise tüm ihtişamı ve sanatsal güzelliği ile görülmeye değer rotalardandır. Fransa’da açılan ilk devlet müzesi olan Louvre, dünyada en çok ziyaret edilen sanat müzeleri arasında yer alır. Yedi bölümden oluşan müzenin içerisinde resim, heykel, doğu sanatları, Mısır sanatları, desen gibi farklı dallarda sanat eserleri yer almaktadır.

Fragonard, Rubens, Titian, Poussin gibi sanatçıların eserlerinin sergilendiği Louvre Müzesi’nde, Winged Victory of Samothrace ve Venus de Milo gibi çok iyi bilinen heykel koleksiyonlarını görebilirsiniz. Ayrıca Leonardo Da Vinci’nin ünlü Mona Lisa’sını da burada bulabilirsiniz.

1 YORUM

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın