Dünya’yı keşfetmek ve yeni yerler görmek her insanın arzu ettiği şeylerden biridir. İnsanların bu arzularını gerçekleştirmede turizm şirketlerinin görevi çok büyük. Turizm şirketleri sundukları otel ve ulaşımı barındıran paket programlar sayesinde insanların seyahat etmelerini kolaylaştırmaktadır. İşte bu turizm şirketlerinden biri olan Anı Tur dünyanın birçok bölgesine tur düzenlemektedir. Şimdi Anı Tur’un düzenlediği Yurtdışı turlarını inceleyerek, İtalya’ya doğru bir yolculuğa çıkalım.

Roma turuİtalya çok önemli bir turizm ülkesi olması sebebiyle Anı Tur bu ülkeye pek çok farklı konsepte tur düzenlemektedir. En çok tercih edilen turlardan biri olan Klasik İtalya Turları ile İtalya’yı baştan sona gezme şansına sahip olacaksınız.

İtalya’nın birçok turistik ve tarihi yerlerini görebileceğiniz Klasik İtalya Turu Roma’dan başlıyor. Roma’da Colesseum, şehrin doğduğu Forum Meydanı, Roma’nın kudret simgesi olan Colosseo Amfi Tiyatrosu, İspanyol Merdivenleri, FontanadiTrevi, Pantheon, heykel ve çeşmeleriyle ünlü olan Navona Meydanı, San Pietro ve Vatikan’ı ziyaret edeceksiniz.

Roma’nın ardından sonraki durak Floransa. Floransa’da görülecek yerler arasında Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, PonteVecchio Köprüsü’nü ziyaret edeceksiniz. Floransa’dan sonra Venedik’e geçilecek olup burada San Marko Meydanını, “PontedeiSospiri” iç çekme köprüsünü, Dükler Sarayı’nı, PonteRialto’yu görebileceksiniz.

Venedik’ten sonra turumuzun son durağı olan Milano’da Milano Kalesi, Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olan “Galleria”, gotik sanatının yoğun biçimde izlerini taşıyan Duomo Kilisesi, moda merkezi konumunda olan ‘’ Via Monte Napoleone ‘’ ziyaret edebileceksiniz.

Roma Turu Anı Tur’un düzenlediği diğer bir tur. Bu turda Roma’nın dışında Napoli’yi de ziyaret edebilir farklı kültürlerle kucaklaşabilirsiniz. Ayrıca İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz. Napoli’den başlayan turda Pozilipo, Mergellina, Plebiscito Meydanı, Toledo Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonunda ise dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek Pompei Turuna katılabilir. Ardından Roma’ya hareket edilmektedir. Roma’da belli başlı görülecek yerler arasında Navona Meydanı, San Pietro, FontanadiTrevi, Pantheon ve Vatikan bulunmaktadır.

Peyniri, pizzası ve şarapları ile ünlü İtalya gerçekten görülmeyi hak eden bir ülke. İtalya’yı yaşamak, İtalya’nın kendine has havasını koklamak için siz de ucuz uçak bileti kampnayalarını takip edin.

1 YORUM

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın