Silifke, cennetin el verdiği bir Mersin ilçesi. Doğası, kuş cenneti, caretta carettaları, yöreye has lagos balığı ve kaya koruğu turşusu küçüklü büyüklü adaları, koyları, mozaikleri, antik kentleri, kiliseleri ve mağaralarıyla hem yaz, hem de kültür turizminin değeri yeteri kadar anlaşılamamış şirin ve popüler kültürün bozmadığı bir belde.

İonlar tarafından bir koloni kenti olarak kurulan Silifke, Cennet-Cehennem Mağaralarından gelen akıntıyla Mersin’e göre daha serin olan denizi, Boğsak, Tisan ve Dana Adalarının turkuaz ve berrak suları, Afrodisias ve Üç Güzeller Mozaikleri ile Uzuncaburç ve Adam Kayalar gibi pek çok antik kent kalıntılarıyla tam bir turizm cenneti.

Silifke Tekne Turları
Tisan Koyu

Mutlaka görmeniz gereken yerleri olan Silifke’de bir de yapılacak şeyler var. Bunlardan en güzeli Taşucu Limanı’ndan hareket eden ve tüm Silifke kıyılarını, ada ve koylarını dolaşan yat turu yapmak. 2000 yılından beri bölgenin en seçkin otel ve acentelerine en kaliteli hizmeti veren Göktuğ Yatçılık’ın, Silifke-Taşucu yat programına katıldığınızda, bakir koy ve adaların her birini ziyaret edebiliyor, şanslıysanız bu bölgenin tek sahibi olan yunusları, caretta carettaları ve deniz foklarını görebiliyorsunuz!

Taşucu’ndan yola çıktığınızda ilk istikamet olan Barbaros Koyu’nun ardından Dana Adası’nda keyifli bir öğle yemeği, Aphrodias olarak da bilinen güzeller güzeli Tisan Koyu’nda meşhur mozaikleri ve antik kalıntıları gezdikten sonra Kösrelik Adası

Son durak olan Boğsak Koyu’ndan tekrar Taşucu’na dönüş rotasını izleyen tur, büyük gruplarda size özel programlarla da yola çıkabiliyor.

Mersin’den kalkan servisler, Mersin-Taşucu güzergâhı üzerindeki bütün otel, pansiyon ve tatil sitelerinde duruyor. Büyük gruplar içinse Adana ve Tarsus’tan araçlar temin edilerek, misafirler tur sonunda yine aynı noktaya bırakılıyor.

Silifke Yat Turu
Silifke Yat Turu

Rehberlik hizmeti, çeşitli aktiviteler ve meyve ikramlarının da içerisinde bulunduğu tur fiyatları gayet uygun, üstelik öğle yemeği ücreti de dâhil. 0-3 yaş arası çocuklar ücretsiz, 6-9 yaş arası çocuklara da % 50 indirim uygulanıyor. Dilerseniz müzik, eğlence, animasyon, yarışma, davul ve köpük show’ları da programa dâhil edilebiliyor. Bütün sıcak-soğuk ve alkollü-alkolsüz içecekler yatın barında mevcut.

Dalış deneyimi yaşamak isteyenler için Dana Adası ve Barbaros Koyu’na Dalış Turları bulunan Göktuğ Yatçılık’ın aynı zamanda hava koşullarına göre 20-50 kişilik gruplarla, balığın bol olduğu yerlere Olta Balıkçığı Turları da bulunuyor.

Ek olarak sıcak yaz gecelerinde Mehtap ve Disco Turları adı altında, her gece 22.00 ile 24.00 saatleri arasından Taşucu Marina’dan hareket eden yatlar, konuklarına deniz üzerinde eğlence vadediyor.

Goktug Yatcilik

Göktuğ Yatçılık
Adres: Taşucu Balıkçı Barınağı Silifke / MERSİN
Tel: 0 (324) 741 30 11
Gsm: 0 (532) 658 83 54 – 0 (507) 268 47 64
web: http://www.goktug-yat.com/
E-posta: goktugyatcilik@windowslive.com

Ucuz araç kiralama fırsatları için tavsiyem otorento.com.tr. İster Adana Havalimanından isterseniz Gazipaşa Havalimanından oto kiralayıp Akdeniz coğrafyasını keşfedebilirisiniz. Antalya Havalimanı araba kiralama fiyatlarını karşılaştırmak için tıklayın.

Silifke’ye gelmişken Mersin ve Tarsus’u da gezmeyi ihmal etmeyin. Kilikya coğrafyasının yalnızca deniz ve güneşini değil, zengin tarihini öğrenmeden ve leziz mutfağını deneyimlemeden dönmeyin!

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın