Güneydoğu Asya’nın en önde gelen aktarma noktalarından bir tanesi konumundaki Singapur Changi Havaalanı, yolcularının havalimanında geçirdiği zamanı konforlu ve eğlenceli bir şekilde geçirmesini sağlayan sunduğu farklı hizmetlerle biliniyor.

Geçen yılın Skytrax ödüllerinde de, en iyi 2. havalimanı seçilen Singapur‘un ünlü havalimanı Changi Airport, kelebek ve orkide bahçesi, kaktüs bahçesi, japon balığı (koi) havuzu, çocuk oyun alanları, oyun konsolları gibi doğal alan ve eğlence ortamlarıyla dikkate değer bir hizmet sunuyor. Öyle ki Singapur Changi Havalimanı bile başlı başına gezilecek bir destinasyon olarak listeye alınmayı hak ediyor.

Singapur Havalimanı’nın farklı ve yenilikçi özellikleri

Singapur Changi Havaalanı
Singapur Changi Havaalanı

Alanında dünyanın en büyük değerlendirme şirketi olan Skytrax, 395 havalimanında, 110 milletten, 12.1milyon yolcunun katıldığı, 10 ay süren anket çalışması gerçekleştirdi. Skytrax, 1999’dan beri, her yıl havalimanlarını inceleyerek, sektörde ilgiyle takip edilen Dünya Havalimanı Ödülleri’ni kazananları açıklıyor. Havalimanlarındaki 39 farklı ürün ve hizmeti değerlendiren anketin sonuçlarına göre, 2013 dünyanın en iyi havalimanı Singapur Changi Havaalanı oldu.

22 YORUMLAR

  1. Kemal bey öncelıkle ıyı günler ben singapur aktarmalı tokyo haneda biletimi aldım singapur air den aktarmada 3 saat diger uçaga geçiş zamanım var bu süre bana rahat yetermi ordakı kalabalıgı ve benım ılk defa gittigimi düşünerek teşekkurler

  2. Selam Kemal Bey Singapur vizesi 90 gün vermiş açıkçası. Bu ülkeye çalışma olasılığınız ve bizi ne problem bekler? Cevap yazarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

    • Vizenizin olması çalışabileceğiniz anlamına gelmiyor. Çalışırsanız yasadışı olur, çünkü bir yabancıysanız o ülkede çalışabilme hakkınız ancak work vize ile alınabilir. Burada iş bulabilmeniz çok zor, ülkede kurallar çok sıkı ve uygulanıyor. Kimse izinsiz birini çalıştırmak istemez.

  3. Bir ay önce ordaydım,gördüğüm en güzel hava alanı.Kentin park ve sokaklarının temizliği mükemmel.

    • Ferah ve insana huzur veren bşr atmosferi var. Her yer halı kaplı, temiz, dilediğin köşeye kurul. En güzeli süper hızlı bedava interneti.

  4. Bence de dünyanın en güzel ve en eğlenceli havalimanı.’ Defalarca gördüğüm halde hep ilk kez görüyormuş gibi oluyorum

  5. Birkac gun once buradaydim. Bulundugum havalimanlari icerisinde en guzeliydi. 5 yildizli otel konforu gibi her sey. Yolu dusenler mutlaka gezmeli.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın